Sakarya’nın doğalgazı yok ama Karasu’nun kuyusu var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’in Sakarya Gaz Sahası olarak tabir edilen bölgesinde yeni bir kuyu açıldığını ve kuyunun adının Karasu-1 olduğunu açıkladı.

Sakarya’nın doğalgazı yok ama Karasu’nun kuyusu var


-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Sakarya Gaz Sahası’nda yer alan Karasu-1 kuyusunda üçüncü arama sondajına başladığını duyurdu. Sakarya Gaz sahası Karasu-1 kuyusunun ise nerede olduğu merak konusu oldu.

Dönmez sosyal medyadan “Yeni kuyu, yeni heyecan” başlığı ile yaptığı açıklamada şunları belirtti: Yeni kuyu, yeni heyecan. Şimdi sıra Karasu-1'de. Fatih, Sakarya sahasında Karadeniz'deki 3'üncü arama sondajına başladı. Gemimiz, deniz seviyesinden 5 bin metre derinde 2,5 ay boyunca yeni müjdeler için arayışını sürdürecek. Milletimizin duası, yine en büyük güç kaynağımız" dedi.

KARASU-1 KUYUSU NEREDE?

Bakan Dönmez Karasu-1 kuyusunda sondaj çalışmalarına başlandığını duyurmuştu. Karasu-1 kuyusu Sakarya Gaz Sahası bloğu içinde yer alıyor. Sakarya ile Zonguldak açıklarında olan Karasu-1 kuyusunda sondaj çalışmalarının 2,5 ay süreceği belirtildi.

SAKARYA GAZ SAHASI NEREDE?

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2022, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER