Sözümüze geldiler!

Maskelerin para ile satılması konusunda daha önceden bir öngörüde bulunduklarını belirten Serbes, “Maskelerin eczane ve marketlerde 1 liradan satılmasını önermiştik. Nihayet sözümüze geldiler” şeklinde konuştu.

Sözümüze geldiler!


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün'ün haberi


 

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu’ya bir açıklama yapan Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, daha önce maske satışının yasaklanması yerine, devletin belirleyeceği, 1 TL gibi üst fiyattan, market ve eczanelerde satılması teklifinde bulunduklarını hatırlatarak “Nihayet ve çok şükür ki sözümüze geldiler” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maske için üst fiyat sınırı konularak 1 TL’ye satışına izin verilmesi konusundaki açıklamasını değerlendiren Serbes, “Biz, 20 Nisan’da bir açıklama yaparak maskenin satışının yasaklanması yerine 1 TL gibi bir üst fiyat sınırı ile satışının serbest hale getirilmesini önermiştik. Hem devlet dağıtsın hem de satışı serbest olsun demiştik. Maske satışının en çok ihtiyaç olduğu bir dönemde yasaklanmadan bu önerimiz eğer kabul görseydi maske sıkıntısı yaşanmazdı” şeklinde konuştu.

 

Hükümetin önce e-Devlet üzerinden başvuru yapanlara, maskelerin PTT ile teslim edileceğini, bunun da fiziksel olarak mümkün olmayacağı netleşince bu sefer eczaneler üzerinden dağıtım yapılacağını ilan ettiğini hatırlatan Serbest, “Bu da başarılı olamayınca en son bizim dediğimize geldiler. Halk bu süreçte büyük sıkıntı yaşadı. İnsanlar parasıyla bile maske bulamadı. Hem kullanımı zorunlu kılındı hem de tedarik noktasında büyük sıkıntı yaşandı. Birlik ve beraberliğin en gerekli olduğu böyle kritik bir dönemde keşke istişare ve ortak aklın gücü ile süreç yürütülse ve halkımıza bu gibi sıkıntılar yaşatılmasa” ifadelerini kullandı.

 

ENDER SERBES'İN, KONUYA DAİR ÖNGÖRÜSÜ GAZETEDE YAYIMLANMIŞTI (aşağıda):

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER