Vazgeçtim, serbestsiniz

Dün gece İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle Sakarya’nın da içerisinde bulunduğu 15 ile getirilen sokağa çıkma kısıtlaması, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile iptal edildi. Erdoğan, paylaşımında Cumhurbaşkanı olarak kararı aldığını vurguladı.

Vazgeçtim, serbestsiniz


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün'ün haberiİçişleri Bakanlığı tarafından dün gece yayınlanan genelgeye göre hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. 15 şehre getirilen kısıtlama, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter hesabında yaptığı paylaşımda kaldırdığı belirtildi.

 

 

Kısıtlamanın farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağının anlaşıldığını vurgulayan Erdoğan yaptığı paylaşımda, “2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı” sözlerine yer verdi.

 

 

İfadelerinde, “Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşlarımdan, maske, mesafe, temizlik kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum” şeklinde bir kez daha uyarıda bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER