Yeni yasak genelgesi: 1 Aralık’a kadar iptal

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge ile STK, meslek kuruluşları, birlik ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler 1 Aralık 2020 tarihine kadar ertelenecek.

Yeni yasak genelgesi: 1 Aralık’a kadar iptal


Genelgeye göre; 2 Ekim Cuma gününden itibaren sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinlikler 1 Aralık 2020 tarihine kadar ertelendi.

Bu çerçevede, Sağlık Bakanlığı’nın ilgi yazısı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı doğrultusunda, mevsimsel etkilerde göz önünde bulundurularak, 2 Ekin 2020 tarihinden itibaren 1 Aralık 2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinlikler ertelenecek.

Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak. Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacak.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER