Yüce: Darıçayırı Barajı, bölgenin gelişimi ve değişimine büyük katkı sunacak

Başkan Ekrem Yüce, Ferizli ve Söğütlü’de yoğun temaslarda bulundu. Ekrem Yüce, Karasu’ya yapılacak olan Darıçayırı Barajı’nın bölgenin gelişimi ve değişimi için çok önemli olduğunu vurguladı.

Yüce: Darıçayırı Barajı, bölgenin gelişimi ve değişimine büyük katkı sunacak


-

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ferizli ve Söğütlü’de bir dizi temaslarda bulundu. Ziyaretlerinin en özel gündemi ise Büyükşehir Belediyesi tarafından 1,5 milyarlık yatırımla hayata geçirilecek Darıçayırı Barajı oldu.

Şehrin kuzeyinin su geleceğini garanti altına alacak projenin yap-işlet-devret modeli ile hayat bulacağını belirten Başkan Yüce, “İsale hatları, arıtma tesisleri, hidroelektrik santrali ile bir bütün olarak ele aldığımız Karasu Darıçayırı Barajı, şehrimizin kuzeyinde ikamet eden hemşerilerimizin kesintisiz ve sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

“Aynı zamanda hâlihazırda mevcut olan OSB’lerin su ihtiyacını karşılayacağız” diyen Ekrem Yüce, “Proje orta vadede kendini amorti edecek ve Sakaryalıların olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER