Yüce’den 15 Temmuz mesajı: Aynı ruhla, aynı hisle meydanda olacağız

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 15 Temmuz için bir mesaj yayınladı. Başkan Yüce, "Bu girişimi engelleyen vatandaşlarımızın yüreğindeki iman ve vatan sevgisi bize ne yüce bir millet olduğumuzu hatırlattı. O günü hiç unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi. Yüce, vatandaşları büyük bir destanın yazıldığı hain darbe girişiminde şehit olan vatan sevdalılarını yâd etmek için meydana davet etti.

Yüce’den 15 Temmuz mesajı: Aynı ruhla, aynı hisle meydanda olacağız


-

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Yüce, mesajında ülkenin yarınları için tarihi bir destanın yazıldığını ifade ettiği o geceye iz bırakan kahramanları andı. Tankların, silahların ve darbecilerin karşısında dimdik ayakta duran vatandaşların her birine şükranlarını sunan Yüce, o gece Türk'ün ne kadar yüce bir millet olduğunun hatırlandığına vurgu yaptı. Sakarya'daki tüm vatandaşları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde gerçekleştirecekleri anma programında aynı duyguyla, aynı birliktelik ruhuyla yan yana olmaya davet etti.

TANKLARIN ÖNÜNDE SİPER OLDULAR

Yüce, "Vatanın bütünlüğünü korumak için büyük bir destanın yazıldığı 15 Temmuz'u 6'ncı yıldönümünde anıyoruz. Bayrağımızı, yaşadığımız toprakları bir avuç hainin kontrolüne bırakmayan ve canı pahasına mücadele verirken şehit olan 248 kardeşimizi rahmetle yad ediyorum. Bu girişimin önünü kapatan, engelleyici güç olan vatandaşlarımızın yüreğindeki iman ve vatan sevgisi, bize ne kadar yüce bir millet olduğumuzu hatırlattı. Türkiye'nin en uzun gecelerinden birinde milli birliğimizin ve bölünmez bütünlüğümüzün korunması adına ülkenin dört bir yanında silahların ve tankların önünde siper olan güzel vatanın evlatları, yarınlarımız için en büyük teminat oldu" dedi.

MİLLETİN ÜZERİNDE BİR GÜÇ TANIMIYORUM

Vatandaşları anma programına davet eden Başkan Yüce, "O günü hiç unutmayacağız ve unutturmayacağız. Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anılmaya devam eden 15 Temmuz darbe girişiminde kahramanlık destanı yazan her bir vatandaşımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yıldönümünde yine aynı ruhla, yine aynı beraberlik hissiyatıyla meydanlarda olacağız. Şehitlerimize dualar okuyacak, gazilerimizle birlikte ortaya koyulan kahramanlığı hatırlayacağız. Ben tüm vatandaşlarımızı hazırlık içinde olduğumuz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na davet ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın o gece de milyonlara söylediği gibi bu vatan üzerinde milletin üzerinde bir güç tanımadık, tanımıyoruz" ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER