Abdullah Çatalbaş, fındık alım fiyatını değerlendirdi

DEVA Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, levanten kalite için alan destekli olarak fındık alım fiyatının 54 lira olarak açıklanması üzerine bir değerlendirmede bulundu. Çatalbaş, “Önümüzdeki bir yıl içerisinde diğer ürünler aynı hızla zamlanmaya devam ederse fındık üreticisi İkinci hezimeti yaşar. Alım gücünü tamamen yitirmiş olur” şeklinde konuştu.

Abdullah Çatalbaş, fındık alım fiyatını değerlendirdi


-

Levanten kalite için alan destekli olarak fındık alım fiyatının 54 lira olarak açıklanmasını değerlendiren DEVA Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen yıldan bu yana yapılan zamların en düşüğü yüzde 200 civarında. Rekor fiyatla şeker yüzde 555 seviyesinde. Biz mütevazi davranarak, ölümü gördük zatürreye razı olduk. Zamların en düşüğü olan yüzde 200 olsun istedik. Fındığa yüzde 200 zam uygulansaydı bugün fındık fiyatı 79,50 lira olacaktı.

Keşke bir yıldan bu yana bu aşırı zamlar yapılmasaydı da fındık geçen yılki fiyat olan 26,50 lira seviyesinde kalsaydı. Alım gücümüz de bu kadar yerlere düşmeseydi. Bir de dikkatlerden kaçırılmaması gereken, açıklanan fındık fiyatı Toprak Mahsulleri Ofisi’nde bir yıl boyunca geçerli olacak. Önümüzdeki bir yıl içerisinde diğer ürünler aynı hızla zamlanmaya devam ederse fındık üreticisi İkinci hezimeti yaşar. Alım gücünü tamamen yitirmiş olur”

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 17:01


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER