Ayşem Gül Albar, fındık alım fiyatını değerlendirdi

Milli Yol Partisi Karasu İlçe Başkanı Ayşem Gül Albar, levanten kalite için alan destekli olarak fındık alım fiyatının 54 lira olarak açıklanması üzerine bir değerlendirmede bulundu. Albar, “Ektiğiniz fındığı hasat zamanı geldiğinde kaç liradan toplatacağınız, kime ne şartla satacağınız belli değilse belirsizliğin esiri olursunuz” diye konuştu.

Ayşem Gül Albar, fındık alım fiyatını değerlendirdi


-

Levanten kalite için alan destekli olarak fındık alım fiyatının 54 lira olarak açıklanmasını değerlendiren Milli Yol Partisi Karasu İlçe Başkanı Ayşem Gül Albar, şu ifadeleri kullandı:

“Dünya fındık üretiminin büyük bir bölümünü ülkemiz karşılıyor. Üretici, ürettiği ürünün hak sahibiyken, ürettiği ürünün karşılığını kendisini tatmin edecek şekilde alması gerekirken maalesef her alanda olduğu gibi bu alanda da üretici mağdur, üretici kimsesiz.

Ektiğiniz fındığı hasat zamanı geldiğinde kaç liradan toplatacağınız, kime ne şartla satacağınız belli değilse belirsizliğin esiri olursunuz. Baskılar sizi yıldırır belirsizlik bunaltır ve hak ettiğinizin çok daha altında ürününüz elinizden alınır.

Fındık üreticisinin mutlak suretle dünya ya sunduğu bu çok faydalı ürünün karşılığını alması lazım. Bunun için ticaret bakanlığı bir aracı kurum görevi görerek dünya piyasalarına hakim ve söz sahibi olması lazım. Milli Yol Partisi olarak tüm üreticilerimizin, çiftçimizin alın terinin karşılığını alacağı, ekerken ümitli, hasat zamanı mutlu, satışta huzurlu bir döngüyü sağlamayı vaat ediyoruz”

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 22:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
fındıkzade
fındıkzade - 1 hafta Önce

üretici daha yüksek fiyattan satsın ki halk fındığa erişemesin, ne güzel dünya. gerçi milli yol partisi vadinde de ne beklenirse...

Summani yaşik
Summani yaşik - 1 hafta Önce

Helal olsun baskanim

SIRADAKİ HABER