Başkan Sarı, iki ilçe başkanına verdi veriştirdi

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısında kendisi ve belediye hakkında eleştiri yapan iki ilçe başkanına yanıt verdi. Sarı, Aykut Süt hakkında “Bir de hukukçu olacaksın” derken Salim Direk için ise “popülizmi ve topluma şirin görünme” yakıştırmasında bulundu.

Başkan Sarı, iki ilçe başkanına verdi veriştirdi


-

Karasu Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt ile Gelecek Partisi İlçe Başkanı Salim Direk’in eleştirilerine yanıt verdi. Yanıtını eleştirel şekilde yapan Sarı, şu ifadeleri kullandı:

SÜT’E YANIT

“Yaptığımız harcamalar, gelir ve giderler Karasu Belediyesi’nin internet sitesinde yayınlanıyor. İlçe başkanlığı temsilciliği katından bize eleştiriler geliyor. ‘Alacakların alınmasıyla ilgili, ahlaki mi?’ ve ‘Bu hukuki ama, ahlaki değil’ şeklinde.

Bir de bunu söyleyen arkadaş hukukçu, akıllara zarar. O zaman onun kazandığı davalarda tahsil edemediğin parayı icraya koymak ahlaki falan değil. Sen de ahlaksızlık yapıyorsun o zaman. Burada ticaret yapmıyoruz, kamu adına yapıyoruz. Arkadaş da bize taktırmaya çalışıyor. Gökten hiçbir şey gökten zembille inmiyor. Bu hizmetler nasıl yapılıyor soran yok.

DİREK’E YANIT

Bir tanesi de kalkmış, ‘Şu kadar işçiye, bu kadar belediye içerisine hizmet yapacağınıza adam çalıştırsaydın’ diyor. Bu popülizmi, topluma bu kadar şirin görünerek kamuyu batırmak alışkanlığını bırakmaları lazım. Kurumlar istihdam alanı değil, hizmet alanıdır. Belediye içerisindeki düzenlemeleri de kurumsal bir kimlik kazanmak adına yapıyoruz. Belediyenin girişi, imar servisi, gelir servisi ve misafir giriş yeri olan özel kalemi tadilat yaptık”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2022, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Baki
Ali Baki - 5 ay Önce

Cok ta güzel söylemiş ishak Bşkn şimdi alsınlar derslerini kollarının altına derslerini iyi calışsınlar.

Alatdin erdoğan
Alatdin erdoğan - 5 ay Önce

Karasu belediye başkanını eleştirmek. Sadece tahammülsüLükten ola bilir. Şahsım sn b başkanı isak sarıya oy vermedim sadece şahsım. Şimdi gardaşım la girse oyumu severek sn başkana veririm neden. Yaaaa adamın tek derdi var oda karasuya insanına. Nasıl hizmet berebilirim ne yapabilirim. Yapmayın be el insaf be yaaa adamda boşa reklam yok kameraya türbüne oynamak yok adam adam gibi adam vesselam

Recep keskin
Recep keskin - 5 ay Önce

Çalışan başkanımız ne derlerse desinler Allah razı olsun başkanımdan

Rnk
Rnk - 5 ay Önce

İcraya vurgu yapmadan geçmemiş icraci

süleyman şah
süleyman şah - 5 ay Önce

chp ilçe başkanı zaten iş yapanları engellemek için seçilmiş adamdır,bu adamları ciddiye almak zaman kaybıdır...

cemil aydın
cemil aydın - 5 ay Önce

Başkanım bizi bu yazın futbol oynamaktan men ettiniz ya helal olsun size,,32 evler futbol sahasına girmek yasak,,yanındaki beton zeminde ancak pas yapabiliyioruz,,,biz futbolseverler üvey evlatmıyız,,bir daha size oy vermem.Koskoca tenis sahası bomboş,bazen 2 kişi oynarken,biz onlarca futbolseverler olarak bir sahamız yok.

SIRADAKİ HABER