Biat etmemiz istendi

Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı’nın istifası, Sakarya’nın gündemine oturdu. Teşkilatın beklenmedik istifa nedeni merak konusu oldu.

Biat etmemiz istendi


-

23 Ocak 2020 tarihinde kurulan Gelecek Partisi’nin Sakarya teşkilatı, istifa etti. Partinin toplu istifası il gündeminde yer alırken istifa nedeni merak konusu oldu. Yönetim, toplu istifa kararı aldıktan sonra kamuoyuna bir duyuru yayımladı

Açıklamalarına, “İl başkanlığı olarak çalışma ekibimizi Sakarya’nın bir mozaiği olacak şekilde oluşturmaya gayret ettik” diyerek başlayan il yönetimi, “Derdi vatan, millet olan, ülkesine hizmet etmek isteyen, samimi güzel insanlardan yönetim oluşturduk ve yola çıktık” ifadelerini kullandı.

“Bizler Gelecek Partisi’nin programını ve tüzüğünü okuduk, onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk” sözlerine yer veren yönetim, “Sakarya’da teşkilatlanmanın maddi-manevi yükünü çektik. Ancak biat kültüründen gelen ilkesizlerin baskı ve zorlamalarına maruz kaldık. Bizden çalışan/üreten bir teşkilat değil, biat eden bir teşkilat olmamız istendi. Kabul etmedik, direndik” dedi.

Türkiye’nin ilkesiz siyasetçilerine karşı bir duruş sergilemek, alternatif olabilmek için yola çıktıklarını belirten yönetim, “İlkesiz siyasetçilerin siyasi hedeflerine hizmet etmek için değil. Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğünden, adam kayırmacılığı yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz” diye konuştu.

“Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf oluyor” ifadelerini kullanan Sakarya İl Yönetimi, “Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz” sözlerine yer verdi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 16:37


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER