CHP İlçe Başkanlığı’ndan darp edilen Şevval Öztürk’e destek

CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, 18 Temmuz akşamı bir kişinin sözlü taciz ve fiziki saldırısına uğradığını belirten Şevval Öztürk'e telefon ile ulaşarak destek vereceklerini belirttiğini söyledi. Süt, “Saldırı, Karasu halkını da derinden üzmüştür, kabul edilemez bir durumdur. Kendisini her konuda destekçisi olacağız” dedi.

CHP İlçe Başkanlığı’ndan darp edilen Şevval Öztürk’e destek


-

Karasu’da 18 Temmuz günü, Batı Karadeniz Caddesi üzerinde sığındığı tekel bayiinde bir kişi tarafından darp edilen Şevval Öztürk’e, bir destek de CHP Karasu İlçe Başkanlığı’ndan geldi. Ulusal basında gündeme gelen olayın ardından Öztürk’e Karasu’dan destek, her geçen gün artıyor.

CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, Şevval Öztürk’e telefonla ulaştıklarını belirterek “Gerek CHP Karasu İlçe Başkanı olarak gerekse de avukat olarak kendisine tüm hukuki desteği vereceğim” şeklinde konuştu.

Başkan Süt, “İlçemizin adına kötü bir örnek olan bu fiziki saldırı, kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin önemini tekrar ortaya koydu. İstanbul Sözleşmesi'nin siyasi saikler gözetilerek Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile iptal edilmesi kendini bilmez şiddet faillerine cesaret verdi, maalesef vermeye devam ediyor” dedi.

Aykut Süt, “Her şeye rağmen şiddete maruz kalan tüm kadınlar ve çocuklarımız yalnız olmadıklarını unutmasınlar, şiddete karşı sessiz kalmasınlar. Biz, CHP olarak tüm kadınların yanındayız. Geçmişte olduğu gibi bugün özellikle kadın ve çocuklarımıza yönelen şiddetin tam karşısındayız” diye konuştu.

Başkan Aykut Süt, sözlerini, “Yaşamsal öneme sahip bu sorunun ortadan kaldırılması için kadın-erkek ayrımı yapmadan toplumsal beraberlik içinde her türlü şiddete karşı hayır diyerek birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadına ve çocuklara yönelik her türlü şiddetin engellenmesi için toplumsal mekanizmaların harekete geçireceğiz. Yeterli olmasa da mevzuatta yere alan mevcut düzenlemelerin pratikte uygulamasının takipçisi olacağız” diyerek tamamladı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2022, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 5 ay Önce

Maalesef ilçemiz de yapımı hala devam etmekte olan o kesintisiz canım güzel sahil koridoru ve yürüyüş yolu ile anılması yazılması gereken KARASU'muz kendini bilmez insanların yüzünden böyle kötü üzücü bir konu olay ULUSAL medyamızda dahi haber olarak çıkması çokkkkk üzücü çokkk kötü oldu.

hasan sağlam
hasan sağlam - 5 ay Önce

Kız tepki göstermeyip yoluna devam etse idi,,adam üstelemezdi,,neticede küfür etmemiş,bir teklifte bulunmuş,,kız hemen kameraya sarılıp,seni polise verecem deyince,adam çileden çıkmış.
olmaması gereken bir hadise ama,,gece yarısı yolda yürüyünce,adam telekız zannetmiştir.

talip
talip @hasan sağlam - 5 ay Önce

hasan sağlam
Orası bir tatil beldesi saat önemlimi ve senin anne bacın osaatte çıksa normalmi karşılıyacaktin

bahri zengin
bahri zengin - 5 ay Önce

Karasulu gençler efendidir,,hele hele başörtülü bir kıza asla böyle bir hareket yapmazlar,mutlaka ağır bir tahrik vardır.

SIRADAKİ HABER