Girişimler deva olacak mı?

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Yerleşkesinin Karasu’ya kazandırılmasına yönelik çalışmalarını sürdüren DEVA Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş ve ilçe yönetimi, hazırladıkları risk raporunu ve Karasu’daki uygun yerleşke haritasını Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın masasına koydu.

Girişimler deva olacak mı?


-

DEVA Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş ve ilçe yönetimi, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti. SUBÜ yerleşkesinin Karasu’ya kurulması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Çatalbaş, “Son güne, son dakikaya kadar ilçemiz için bu konuda mücadele vereceğiz” diye konuştu.

Arifiye’nin yüksek riskli deprem bölgesi olduğuna dikkat çeken Abdullah Çatalbaş, “Sakarya’da her 30 yılda bir deprem meydana geliyor. Son depremden 22 yıl geçti. Tehlike yakın ve Arifiye’de çok sayıda fay var. Ama Karasu, fay hattına çok uzak” diyerek AFAD’dan alınan deprem haritası ve risk raporunu Sarıbıyık’a sundu.

Kendilerine ayrılan 20 dakikalık görüşme sürenin yaklaşık 1 saat sürdüğüne dikkat çeken Çatalbaş, Rektör Sarıbıyık, sunumlarımızla ilgilendi. SUBÜ yerleşkesinin nereye kurulacağını 7 kişilik komisyonca belirleneceğini açıkladı. Bu komisyonda Milli Eğitim ve Çevre Şehircilik Bakanlığı temsilcileri de yer alıyor” diye konuştu.

DEVA Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, “Yerleşkeyi Karasu’ya istiyoruz. Bu konuda çabamızı ortaya koyuyoruz. Ulaşım açısından da Karasu en doğru yer. Rektör Sarıbıyık’a sunumlarımızı da yaptık. Raporları, komisyona sunacağını ifade etti. Umutluyuz” diyerek sözlerine son verdi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasulu
Karasulu - 1 yıl Önce

Bu iş TBMM ve YÖK'de hallolur. Rektör buna ne yapabilir? Ayrıca Kampüs, bir şehrin merkezinde kurulur. Dünyanın hiçbir yerinde şehir dışında kampüs yoktur. Bunlar reklam kokan hareketler. Gündem olma çabaları.

SIRADAKİ HABER