Gökten zembille inmesini beklemeye ne kadar devam edeceksiniz?

İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, bir basın açıklaması yayınlayarak Belediye Başkanı İshak Sarı’ya açık mektup gönderdi. Sarı’nın Şoförler Odası seçiminde yaptığı konuşmasından alıntılar yapan Sarıoğlu, bazı soruların yanıt beklediğine vurgu yaptı.

Gökten zembille inmesini beklemeye ne kadar devam edeceksiniz?


-

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası seçiminde yaptığı konuşmalardan alıntı yapan ve Sarı’ya çeşitli sorular yönelten İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, yanıt bekleyen soruların odluğuna dikkat çekti. Sarıoğlu, basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Belediye Başkanı İshak Sarı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Kongresi’nde dikkat çeken açıklamada bulundu. Şoförlerin sorunlarını yakından takip ettiklerini belirten Sarı, 2019 yılında görevi devraldığını belirterek, ‘Geçen üç sene zarfında sorunları yakından takip ediyoruz. Lakin yapacak bir şeyimiz yok’ itirafında bulundu ve sözlerine ‘Karasu halkı çalışmalarımıza şahit. Var gücümüzle elimizdeki imkanlarla çalışmaya devam ediyoruz. Sabırlı olmak gerekiyor. Ciddi bir problemle görevi devraldık’ dedi.

HABERDAR DEĞİL MİYDİNİZ?

Sayın başkan ne gibi bir problem vardı? O dönem siz ilçe başkanı olarak bu problemlerden haberdar değil miydiniz? Madem yapacak bir şeyiniz yoktu Karasu’yu kaderine terk etmek için mi göreve geldiniz?

FAİZ, ANAPARAYI GEÇTİ

2016 yılı başında İller Bankası’ndan kullanılan 46 milyon liralık krediyi, yapılan yeni anlaşmaya göre 2040 yılı sonunda bitecek şekilde 64 milyon faiz ödeyerek ki bu faiz, ana parayı geçmiş durumda toplamda 110 milyon lira olarak ödenecek.

Peki bu anlaşmayı yaparken Karasu’nun önümüzdeki 20 yılına ipotek koyduğunuzun farkında mısınız? Bu arada sahil projesi 12 milyon liraya mal olduğu açıklandı. Bu durumda bizim ödeyeceğimiz faiz 5 tane sahil projesi yapıyor.

Sayın sarı devam ediyor; ‘Elimizdeki imkanları maksimum seviyede kullanarak adeta bir şeyleri kendi kendimize üreterek, dertlenerek ciddi yol aldık. Ben de yollardan şikayetçiyim. Ama bunlar ekonomi ve imkan meselesi. Bu imkanları da kimse gökten zembille indirmiyor. Ayaklarınıza imkan sunulmuyor’

HANGİ PROJENİZ YAPILDI?

Halk olarak soruyoruz ne ürettik, ne kadar yol aldık? O gün öyle, bu gün böyle mi? Seçim öncesi vaatler vaatler… ‘Biz iktidar partisiyiz, bütün sorunları biz çözeriz’ diyordunuz. Seçim öncesi broşürler dağıtıldı, o broşürlerde olan hangi projeler gerçekleşti?

Sayın Başkan, daha önce yaptığı bir açıklamada hiçbir ara sokağa bir çivi dahi çakamayız kimse bizden bu konuda bir şey beklemesin demişti. Peki bugün ‘Gökten zembille inmiyor’ dediğine adaylığı sürecinde ‘Biz yaparız’ derken acaba gökten iner diye mi düşünüyordu?

KARASU’DA HİÇBİRİ OLMADI

Başkan devam ediyor; ‘Geldiğimiz günden bu güne deprem, kriz, sel, felaketi, salgın ekonomik kriz aldı başını gidiyor. Gökten kafamıza sirke yapmadığı kaldı’

Ben yanlış hatırlıyorsam özür dilerim. Lakin geldiğiniz günden bugüne yukarıda mazeret olarak saydığınız hiçbir doğal afet ilçemizde olmamıştır. Koronavirüs bütün dünyanın mücadele ettiği bir illettir, yani sizin projelerinize engel teşkil edecek bir olay söz konusu değildir.

Sayın Başkan sözlerini şu ifadelerle bitiriyor; ‘Bir kuruşun hesabını yaparak imkanlar üretmeye çalışıyoruz. Cenabı Allah’ın önümüzü açacağını düşünüyoruz’ Düşünce gücü ve dua gücü ile belediyecilik olur mu?

YAPAN BÜYÜKŞEHİR

Şeffaf belediye dediniz. Peki soruyoruz, hangi mahallede kaç arazi sattınız? Karasu’da kaç arsa sattınız? Deniz kenarında Karasu Belediyesi’ne ait arsa kaldı mı? Bu arsalardan gelen paraları nerelerde kullandınız? Malum Karasu’da yapılan yolların tamamı Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını hepimiz biliyoruz.

Peki ya bekleyen sorunlar? Trafik sorunu, otopark sorunu, üst geçit sorunu, kanal sorunu, çevre düzenleme, asayiş sorunu (yetersiz polis), hastane sorunları, yol ve altyapı sorunları… Soruyoruz Sayın Sarı’ya çözümlenmeyen her sorun için dua edip gökten zembille inmesini beklemeye daha ne kadar devam edecek?”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2022, 08:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali erdoğan
Ali erdoğan - 10 ay Önce

Sn başkan hiçbir mitinkte vaadde bulunmazken hatrı sayılır hizmetleri yaptımı yaptı. En önemlisi. Karasuyun yaprağını peşkeş çekmedi. Bu iki tabiki eksikler belki yanlışlarda ola bilir. İnsann doğasında vardır. Ama iki yılda karasu tarihinde görülmemiş hizmeti gördü vesselam. Muhalefet arıza bulup muhalefet yapamıyo. Bi şeyler diyorlar ya tutarsa hesabı tutmayacak saygılarımla

SIRADAKİ HABER