Hasan Yavuzyiğit, fındık alım fiyatını değerlendirdi

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, levanten kalite için alan destekli olarak fındık alım fiyatının 54 lira olarak açıklanması üzerine bir değerlendirmede bulundu. Yavuzyiğit, “İktidara geldiğimiz yıl 1 doların altında olan fındık taban fiyatı, bugün 3 doların üzerindedir. Üretici de bu fiyattan memnundur” dedi.

Hasan Yavuzyiğit, fındık alım fiyatını değerlendirdi


-

Levanten kalite için alan destekli olarak fındık alım fiyatının 54 lira olarak açıklanmasını değerlendiren AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ordu ziyaretinde 2022 yılı fındık taban fiyatını bilindiği üzere 54 lira olarak açıkladı.

Fındık üreticilerimizle görüştüğümüzde fiyatın memnuniyetle karşılandığını görüyoruz. AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılında bir doların altında olan fındık taban fiyatının, bugün 3 doların üzerinde olduğunu görüyoruz.

Buradan, üreticinin emeğine daima güç katmaya, değer vermeye çalışan cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor, yakın zamanda başlayacak olan fındık hasadından çiftçimize ve üreticime bol, bereketli ve kazasız bir hasat diliyorum”

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER