Saldırılar, amacına ulaşmayacak

Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Süt, “Bize bırakılan en değerli miras olan laik ve demokratik cumhuriyet rejimini akılcı ve bilimsel politikalarla taçlandırmak hepimizin borcu” dedi. Süt, son yıllarda Cumhuriyet’e yapılan çirkin saldırıların amacına ulaşmayacağını vurguladı.

Saldırılar, amacına ulaşmayacak


-

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Devlet yönetimi hiçbir sınıf, aile, zümrenin ve cemaatin eline bırakmayıp devletin tek efendisini millet haline getiren cumhuriyetimizin kuruluşu bizim en değerli devrimimiz” diyerek mesajına başlayan Süt, Cumhuriyet Bayramı’nın en büyük bayram olduğunu belirtti.

“Bize bırakılan en değerli miras olan laik ve demokratik cumhuriyet rejimini akılcı ve bilimsel politikalarla taçlandırmak hepimizin borcu” şeklinde konuşan Aykut Süt, “Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollamak. Bilinmelidir ki; son yıllarda Cumhuriyet'e ve onun kazanımlarına yapılan çirkin saldırılar amacına ulaşamayacak ve ülkemiz ilelebet laik, demokratik, çağdaş ve sosyal hukuk devleti niteliğini muhafaza edecek” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER