Zulme sessiz kalmadılar

Ülke genelinde gündem haline gelen elektrik faturalarına tepki CHP Karasu İlçe Başkanlığı’ndan geldi. Başkan Aykut Süt, yönetimiyle birlikte “Halkımıza yapılan bu zulme sessiz kalınamaz” diyerek görülmemiş bir protestoya imza attı.

Zulme sessiz kalmadılar


-

CHP Karasu İlçe Örgütü, vatandaşın şikayet konusu haline gelen elektrik faturalarına yönelik bir protesto ortaya koydu. İlçe Başkanı Aykut Süt ve yönetimi, parti binasında vatandaşa gelen yüksek faturalar eşliğinde gaz lambası yaktı.

Başkan Aykut Süt, Karasu Haberleri ve Öncü Karau’ya yaptığı açıklamada, “İktidarın eli, artık vatandaşın cebinde. Faturalarda TRT payının kaldırılmasından 1-2 gün sonra zam açıklaması, 150 kilowatt sınırının 210’a çıkarılmasından üç saat sonra EPDK zammının açıklanması anlaşılır gibi değil” dedi.

“Gelecek ay yeni bir zammın gelip gelmeyeceği belli bile değil, nerede duracaklar bilmiyoruz?” diyen Aykut Süt, “Yönetilemeyen ekonominin faturası vatandaşa kesiliyor. Bu zulümdür, bu soygundur. Vatandaşın soyulmasına demokratik ve toplumsal bir tepki koymak için Pazartesi günü Atatürk Bulvarı’nda toplanacağız. Faturalara tepki gösteren tüm halkımızı da ellerinde mum ve gaz lambalarıyla bulvara davet ediyoruz” diye konuştu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 12:13


YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 11 ay Önce

Bu günlerimiz daha iyi günlerimiz.Görecek günler var daha, denizi kuruttuk veya deniz kurudu.

SIRADAKİ HABER