Plaj Caddesi’ne ilk engel yapıldı

Karasu’nun en işlek caddesi Plaj Caddesi’ne, ilçenin sorunlarından biri olarak görülen kasislerin ilki yapıldı. Yolun her iki şeridine de yerleştirilen hız kesici engeller, vatandaşlar ile sürücüleri görüş ayrılığına düşürdü.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesi’nin ortak çalışması ile asfaltlanan ve daha geniş bir hale getirilerek halkın hizmetine sunulan ilçenin en işlek caddesi olan Plaj Caddesi’nin Hükümet Konağı önüne ilk engel yapıldı. Vatandaşlar tarafından sıkça şikayet konusu haline gelen araçların hız yapmasına engel olunması amacıyla yapılan kasisler, sürücülerin de tepkisine neden oldu.  Vatandaşlar, başta Plaj Caddesi, Vatan Caddesi ve okul çevrelerindeki caddelerin asfaltlanmasının ardından kasis yapılmaması konusunda şikayetçi olmuştu.

 

 

Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yollara hız kesici engeller yapmak durumunda olduklarını belirten Belediye yetkilileri, “Özellikle okul önleri, ilçede sıkça kazaların yaşandığı kavşak ve kritik noktalara nizami kasisler yapıyoruz. Halkımızın talepleri doğrultusunda da kasislerin yapımı devam edebilir” şeklinde açıklama geldi. Sürücüler ise, “Birkaç kendini bilmez sürücünün hızlı gitmesi yüzünden yeni yapılan yollara sık aralıklarla kasislerin yapılması doğru değil. Kasislerden önce herhangi bir uyarı levhası da bulunmuyor. Bazı vatandaşlar ise kafalarına göre yollara halat seriyor. Bunlar da araçlarımıza zarar veriyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 

HABERE AİT VİDEO AŞAĞIDA:

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 21:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Berberoğlu
Recep Berberoğlu - 4 yıl Önce

Esselamu aleyküm Araçların yavaş gitmesi gereken yerlere hız tabelası koymak yeterli olmalı gerekirse radar Kurulur tabelaya rağmen hızlı giden sürücüler Caydırıcı ceza almalı fiziki engel koymak engel olmayan yerlerde hızlı sürüşe teşvik eder şoförler tabelaya göre sürüşe teşvik edilmeli Not 1981 yılından beri ehliyetim ve arabam var Selamlar

kadir
kadir - 4 yıl Önce

ya her kaza olan yere kasismi yapalım yok böyle bişe çağ dışı kurallar belliuymayanı cezalandır

SIRADAKİ HABER