Toz gitti, renk geldi

Karasu Yalı Mahallesi’nde yoldan geçen araçların kaldırdığı tozdan bıkan mahalle sakinleri, soruna oldukça renkli bir çözüm buldu.

Toz gitti, renk geldi


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberiKarasu sahilinde bulunan bir site sakinleri, yaşadıkları toz sorununa oldukça renkli bir çözüm buldu. Doğu Karadeniz Caddesi üzerinde bulunan Arslankent Sitesi sakinleri, site yanında bulunan yoldan hızlı geçen araçların kaldırdığı toz yüzünden evde oturamadıklarını belirtti.

 

Site sakinlerinden Hüseyin Safran, site yöneticisi ve bir site sakini ile toz sorununa kendi imkanlarınca çözüm buldu. Site sakinlerini mağdur eden tozun kalktığı yola, boydan boya pembe renkli halıfleks döşeyen Safran ve beraberindekiler, toz sorunun çözdüklerini belirtti.

 

Çevre sakinlerinin de bu uygulamadan memnun kaldığını söyleyen Hüseyin Safran, “Defalarca Belediyemize sorunumuzu dile getirdik. Çare bulunamadı. Kendi imkanlarımızla daha önce de halı serdik ama Belediye ekipleri gelip topladı. Lütfen bu halıyı kaldırmasınlar, tozdan nefes alamıyoruz” diyerek sitemlerini de dile getirdi.

 

İŞTE RENKLİ ÇÖZÜME AİT FOTOĞRAF:

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Yeşil olaydı iyiydi- pembe doğaya aykırı

Adnan
Adnan - 2 yıl Önce

Belediye neyi bekliyor acaba yollar neden yapılmıyor

SIRADAKİ HABER