Demir: Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı amaçlıyoruz

Çatalövez Gençlik Derneği, Karasulu hakem Önder Demir başkanlığında yaklaşık altı ay önce kurulmuştu. Faaliyetleriyle dikkat çeken dernek, mahalledeki gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için spora yönelik çalışmalarıyla örnek teşkil ediyor.

Demir: Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı amaçlıyoruz


-

Karasu Çatalövez Mahallesi’nde Karasulu hakem Önder Demir başkanlığında yaklaşık altı ay önce Çatalövez Gençlik Derneği kuruldu. Önder Demir’in yönetiminde Nigar Karasu, Atakan Demir, Nazımcan Küçükşahin, Sercan Aydoğan ile Emirhan Aydoğan yer aldı.

Mahalle gençlerini kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp spora teşvik etmeyi amaçladıklarını ifade eden Dernek Başkanı Önder Demir, “Derneğimiz gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora, güzel ahlaka teşvik etme ve mahallemizde daha fazla faaliyet oluşturma amacıyla kuruldu” dedi.

“Kısa zaman içerisinde mahallemizde lokal açıp gençlerimize tenis masası, voleybol sahası kazandırdık” şeklinde konuşan Önder Demir, “Lokalimizde her türlü zeka oyunu bulunmakta ve maç geceleri de düzenliyoruz. Faaliyetlerimizde ise tenis turnuvası, voleybol turnuvası, mahallemizdeki cenaze ve düğünlerde çay, tabure gibi hizmetleri de veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Derneklerinde çeşitli zeka oyunlarına da yer verdiklerini de ifade eden Demir, “Aynı zamanda mahallemizi temiz tutma adına belirli kısımlara derneğimiz tarafından çevreyi koruma amaçlı uyarı tabelaları da asıldı. Ayrıca her bayram öncesi de gençlerimizle birlikte mezarlık temizliğini de gönüllü olarak yapıyoruz” sözlerine yer verdi.

KarasuHaberleri.com - Ramazan Marmara'nın haberi

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2022, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan sağlam
hasan sağlam - 2 hafta Önce

Tebrikler gençler,,bunu bir de belediye başkanı duysa,,bu yaz futbolseverleri üzdü,,isterdik ki,halka açık bir futbol sahamız olsun,,hiç olmayan tenisseverlere duyulan ilgi,,yüzlerce futbolseverden esirgendi.Gençler kötü alışkanlıklara yönlendirildi.

SIRADAKİ HABER