KARGENÇ, Slovenya’nın Maribor kentinde

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulübü Derneği (KARGENÇ), ortağı olduğu EDUKA projesi için Slovenya’nın Maribor şehrine gitti. Kulüp temsilcileri, burada iki ülke sporcularıyla ortak proje düzenledi.

KARGENÇ, Slovenya’nın Maribor kentinde


-

KARGENÇ (Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulübü Derneği), Erasmus+ spor destekleri ile yürütülen proje kapsamında Eylül ayında Sakarya’da gerçekleştirilen toplantıyla ortaklığa başlamıştı. Projenin ikinci ayağı için KARGENÇ ekibi, Slovenya’nın Maribor şehrine gitti.

KARGENÇ Kulübü toplantıya karateci grubu olarak Emrah Kaşkaş, Hasan Çakırlar, Emine Neşe Erdoğan, Emine Bahar Erkan ve Berat Ezel ile ve KARGENÇ Kulübü Proje Menajeri Yasir Kurt ile katılım sağladı.

AMAÇ SAKATLIKLARI ÖNLEMEK

Proje hakkında bilgi veren KARGENÇ Kulübü Başkanı Ersel Aydın, “Genç karatecilerde sakatlıkları önlemeye yönelik metotlar geliştirme çalışmaları yapmak amacıyla Slovenya ve Hırvatistan ortaklarımız ile gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında karate antrenörleri deneyimlerini paylaştı” dedi.

“Proje önümüzdeki süreçte Hırvatistan’ın Rijeka şehrinde yapılacak olan uluslararası faaliyetler ile devam edecek” diyen Aydın, “Şehrimizi ve ülkemizi temsilen faaliyette bulunan karate antrenörlerine ve tüm katılımcılara teşekkür eder, Hırvatistan’da yarışacak genç sporcularımıza şimdiden başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 12:01


YORUM EKLE
YORUMLAR
Mükremin Mükerrer
Mükremin Mükerrer - 8 ay Önce

Yasir arkadaşımın genç yaşında katılmış olduğu bu projelerle ülkemizi temsil ediyor olması, gençliğe olan ümidimi arttırıyor ve göğsümüzü kabartıyor. Ersel Hocamızı ve diğer arkadaşlarımızı da tebrik ederim.

SIRADAKİ HABER