Kültürspor, şampiyonluğa abone

Türkiye çapında gerçekleştirilen Rakipbul futbol turnuvasında Karasu Kültürspor, açılış turnuvasında şampiyon oldu. Kültürspor, bu şampiyonluğu ile üç yıldır zirveyi kimseye bırakmayarak elde edilmesi zor bir başarıya imza attı.

Üç yıl üst üste

 

Rakipbul futbol turnuvasının Sakarya’da düzenlenen müsabakalarına toplamda 97 takım katıldı.  Açılış turnuvasında mücadele eden 97 takımın 12’si play-off’lara kalırken Karasu Kültürspor, açılış turnuvasında şampiyonluk ipini göğüsledi. Eleme usulü oynanan maçlar neticesinde toplamda 29 maç yapan Kültürspor, rakiplerinin tamamına üstünlük sağlayarak zirveye üçüncü kez adını yazdırdı.

 

Hedef yurt dışı

 

Üç yıldır şampiyonluğu kimseye kaptırmayan Kültürspor’un, Rakipbul kapanış turnuvasında da şampiyon olması halinde Ocak 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan Türkiye şampiyonasına giderek ilimizi ve Karasu’yu temsil edeceği öğrenildi. Karasu Kültürspor Genel Kaptanı Recep Kurt, “Açılış turnuvasında başarılı bir oyun ortaya koyan takımımızın, kapanış turnuvasında da iddialı bir şekilde mücadele edecek ve Antalya biletini alacağına inanıyorum. Geçmiş yıllarda eksiklerimizden dolayı şampiyonada iyi bir derece alamadık. Fakat bu yıl hedefimiz, Antalya’dan şampiyon çıkarak ülkemizi yurt dışında temsil etmektir” dedi.

 

HABERE AİT VİDEO ve FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER