Milli judocular, minik judoculara gösterilerini sundu

Sakarya’nın Karasu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda gerçekleştirilen judo gösterisinde milli judocular, minik judoculara gösterilerini sundu.

Milli judocular, minik judoculara gösterilerini sundu

-

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kapsamında judo gösterisi düzenlendi. Gösteriye Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Taşkıran iştirak etti.

Programda geleceğin judocularına yönelik bir konuşma yapan Müdür Çetin Turhan, “Mutlaka öğrenciliğimizin yanında bir spor, müzik dallarının biri, okuma faaliyetlerini hiç aksatmadan sürdürerek hayatımızı çok renkli kılmalıyız. Bu, aynı zamanda bizim okul başarımıza da çok büyük faydası var. Bir insan, çalışmaya başlar ise peşinden sürekli yeni yeni çalışmaları da sürüklüyor” dedi.

“Her yaptığımız müsabakada, aldığımız her yenilgi bizi bir üste taşıyacak” şeklinde konuşan Müdür Turhan, “Azmetmeye ve kararlı olmaya devam. Hatamızı, eksiğimizi göreceğiz ve devam edeceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

HEDEFLERİMİZDEN VAZGEÇMEDİK

Çetin Turhan’ın ardından bir konuşma yapan Şube Müdürü Taşkıran, “Vücudumuz harekete endeksli olarak yaratıldı. Ne kadar hareketli olursanız o kadar sağlıklı olursunuz. Bu yaşta bunu tercih etmeniz nedeniyle şanslısınız. Müdürümüz de dediği gibi bırakmadan devam edin” ifadelerini kullandı.

3. Kademe Kıdemli Judo Antrenörü Pınar Batman ise, “Şu anda iki siyah kemerimiz mevcut. 25’er kişilik üç kursumuz faaliyette. Katılımlarımız hayli yüksek. Karasu’da spor potansiyeli zaten çok güzel. Bizler de buradan yetiştik ve milli sporcu olarak çıktı ilçemizden. Pandemi dolayısıyla hedeflerimiz biraz aksadı. Ama hedeflerimizden vazgeçmedik. Pandemiyi de biraz atlattığımız takdirde gaza basıp devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların sonrasında judo kurslarının çalışma ve başarılarının yer aldığı slayt gösterisi izletildi. Daha sonra ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atan Milli Judocular Irmak Kahveci ve Zeynep Serra Üstün’ün sunduğu gösteriler dikkatle izlendi.

Bu haber KarasuHaberleri.com’un özgün haber içeriğidir. Haber metni veya haber görselini başka bir kaynakta görürseniz çalınmış demektir. Bu tür kopyala yapıştır kaynaklara itibar etmeyiniz. Emek hırsızlığına göz yummayınız.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER