Penaltılara teslim olduk

2.Amatör Küme Kuzey Grubu temsilcilerimizden Limanderespor, 1.Amatör Küme’ye çıkma maçında rakibi Sinanoğluspor’a penaltılar sonucu mağlup oldu. Rakibine üstünlük sağlayamayan Limanderespor, bu yıl da 2.Amatör Küme’de mücadelesine devam edecek.

Penaltılara teslim olduk

Sezon içerisinde birbirleriyle oynadıkları iki maçta da berabere kalan Limanderespor ve Sinanoğluspor, puanlarının da eşit olması nedeniyle bir üst lige çıkmak için tarafsız sahada yükselme maçı oynadı. Sezonun son maçında 1-1 berabere kalan iki ekip, bir üst lig olan 1.Amatör Küme’ye çıkmak için Erenler Sahası’nda oynanan maçta kıyasıya bir mücadele ortaya koydu.

 

İlk yirmi dakika maça ağırlığını koyan Limanderespor, rakibi karşısında yakaladığı fırsatları cömertçe harcarken, bu dakikalardan sonra oyunun üstünlüğünü ele geçiren Sinanoğlu da yakaladığı pozisyonları lehine çeviremedi. Maçın normal süresi 0-0 bitti ve maç uzatmalara gitti. Uzatmalarda da gol sesi çıkmadı ve şampiyon takımı penaltılar belirledi. İki takım da beşer penaltı kullandı ve beraberlik yine bozulmadı. İkinci tur penaltılar kullanıldı ve şampiyonu bu atışlar belirledi. Penaltı atışlarında Sinanoğlu, Limanderespor’u 7-6 mağlup ederek 1.Amatör Küme’ye yükselen takım oldu. 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER