Süleyman Güvercin ve Ahmet Deli’den iki Türkiye derecesi

Konya’da düzenlenen Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu trap atışı yarışlarında Karasulu sporcular Süleyman Güvercin ve Ahmet Deli, iki Türkiye derecesi elde etti. Güvercin ve Deli, kendi kategorilerinde toplam 134 sporcuyu geride bıraktı.

Süleyman Güvercin ve Ahmet Deli’den iki Türkiye derecesi


-

Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu tarafından 6-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Türkiye trap atışları yarışmasında Karasulu iki sporcu iki madalya alarak toplam 134 atıcıyı geride bırakma başarısı gösterdi.

Genç erkekler kategorisinde Kocaeli Kağıtspor Kulübü adına yarışan Süleyman Güvercin, 15 sporcuyu geride bıraktı ve Türkiye birincisi oldu. Arifiye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü adına yarışan Ahmet Deli ise Büyük erkekler kategorisinde 119 atıcıyı geride bıraktı ve Türkiye 3.’sü oldu.

Karasu Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Cemil Çakır, “Dereceye giren atıcılarımızı tebrik ediyoruz. Maddi imkansızlıklar ve sponsor eksikliği nedeniyle ilçemizin madalya avcıları olan sporcularımız ilçe dışındaki kulüpler adına mücadele etmek zorunda kalsa da bu başarıyı Karasu’ya armağan ediyoruz” dedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER