Ziya Selçuk, son noktayı koydu

Bugüne kadar çok sayıda haber yapılan konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son noktayı net olarak koydu. Selçuk, yaz tatilinde okulların açılıp açılmayacağı sorusuna kesin cevabı sosyal medya hesabından verdi.

Ziya Selçuk, son noktayı koydu


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün'ün haberi


 

Yaz tatilinde okulların açılıp açılmayacağına dair çok sayıda haber yapıldı. Çeşitli haber kaynakları, ortaya attıkları iddialarla velilerin ve öğrencilerin kafasını karıştırmaktan öteye gidemedi. Instagram hesabından son noktayı koyan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinde okulların açılmayacağını net bir şekilde belirtti. İşte Bakan Selçuk’un Instagram hesabında yaptığı paylaşımda yer verdiği ifadeler:

 

Bu konuda çok açıklama yapmamıza rağmen özellikle çocuklardan gelen “yaz tatilinde okul var mı?” sorusuna “hayır” cevabı vermeye doyamıyorum :) Bir de buradan yazayım, siz iletin. Kuzum yaz tatilinde okul yok. Bu kadar kapalı kaldıktan sonra biz sizin tatilinizi alır mıyız sizden? Okul yok; koşmak var, doyasıya oynamak var, aile büyüklerinizle görüşmek var, ağaçlara sarılmak var, bulutları izlemek, uçurtmayı uçurmak, uçaklara el sallamak, toprağa dokunmak, bir çiçeği koklamak var, kuşlarla oynamak, kuşlar gibi olmak var. EBA yine açık, EBA TV yine yayında, önümüzdeki senenin hazırlık dersleri var, isteyen öğrenciler için uzaktan eğitimle yaz okulu var, hazırladığımız güzel yayınlar ve eğlenceli içerikler var. Okul yok ama, ondan eminiz. Tamam mı? :)

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 03:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER