Yakışmadı

Geçtiğimiz hafta sonu Karasu’da meydana gelen olay ile ilgili fazla bir açıklama yapmayı düşünmüyorum çünkü bu olayın herhangi bir açıklaması yoktur.

Karasulu genç kardeşlerimize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Esnaflık bu olmamalı. Kin besleyip, takip edip daha sonrasında ise öldüresiye bir insana vurmak esnaflık olamaz.

Kaybetmiş olduğumuz insanlığımızı geri kazanmamız gerekmektedir. 100, 200, 300, 400 vs. 5 bin, 10 bin TL için bu genç kardeşlerimize saldırı düzenleniyorsa burada önce insanlığımızı sorgulamamız gerek.

Bunun daha fazla bir açıklaması olamaz. Kesinlikle yakışmadı.

Karasu kimsenin babasının at çiftliği olmadığının da altını çizmek isterim. Biz güzel olaylarla ilgili anılmak istiyoruz. Leke sürmeyin artık ilçemize.

İnanıyoruz ki gereken ne ise gerekli merciler tarafından o yapılır.

Tekrardan çok geçmiş olsun. Dilerim ki bu tarz olaylarla bir daha karşılaşmayız.

DERS ALALIM

Hafta içi değerli büyüğüm Kızılay Şube Başkanımız Âdem Ekşi whatsapp grubumuzda değerli Kızılay gönüllüleri ile küçük bir yazı paylaştı.

Yazı aynen şu şekilde idi;

"Bir gün bir öğretmen tahtaya şöyle yazdı:

9x1 = 7

9x2 = 18

9x3 = 27

9x4 = 36

9x5 = 45

9x6 = 54

9x7 = 63

9x8 = 72

9x9 = 81

9x10 = 90

Yazmayı bitirip sınıfa döndüğünde bütün sınıf ilk sırada yapmış olduğu hata yüzünden kendisine gülmekteydi. Herkesin sessiz olmasını bekledi, sonra da ekledi: "İlk işlemi bilerek ve özellikle hatalı yazdım. Sizin hatanız olmadan önce dünyanın size nasıl davranacağını göstermek için!

KİMSE dokuz kez doğru cevabı yazdığım için beni övmedi, KİMSE beni tebrik etmedi ama HERKES yapmış olduğum tek HATA nedeniyle beni yargıladı ve bana güldü.

İşte ders bu:

İnsanlar yaptığınız yüzlerce doğru şeyi anlamaz, takdir etmez! Ama yaptığınız tek bir hata sebebiyle sizi yargılar. Başarıları için insanlara değer vermeyi öğrenmeliyiz! Iskalamaktan çok isabet ettiren ve sonunda sadece BİR hatası ile yargılanan ve diğer DOKUZ doğrusu değerlendirilmeyen insanlar..."

Günümüzün en güzel özeti olmamış mı? Ders aldık mı? Almayız…!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet nerede
Adalet nerede - 6 ay Önce

Bu yazınızı beğendim ancak birde bir buçuk yıl önceki lunaparkta ki olayı da cesaret edip yazabilseydiniz keşke
Polis memuru nün mağdur olan hamile kadına karşı şiddetinde cesaret edip yazabilseydiniz
Mültecilerin 14 yaşındaki kız çocuğuna taciz edip 13 yaşındaki erkek kardeşini darp edip polisin gözü önünde elini kolunu sallayarak gitmesini de yazsaydın iz
Karasuda ki şiz de dahil bütün sözde medya ve gazetecilerinin bu olayları biz haber yapamayız lisansimiz iptal ederler demesini de yazabilseydiniz keşke

Öncü Gazetesi
Öncü Gazetesi @Adalet nerede - 6 ay Önce

Ofisimiz Atatürk Bulvarı eve mağazası en üst katındadır.
Bekleriz.

Cihan emre
Cihan emre - 6 ay Önce

Bu güzel köşe yazısı için teşekkür ederim