Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 19:29 Bu haber 9673 kez okundu
 
Dilara artık yürüyebilecek
Geçtiğimiz yıl Limandere Cumhuriyet Ortaokulu’nda Yahya Öğretmenin sırtında beden eğitimi dersine katılması ile ülke gündemine gelen Dilara Kayıkçıoğlu’na yardım eli uzandı. Güvenli Eller Platformu sayesinde Dilara’ya yürüme umudu doğdu.
GÜNDEM Haberi
Dilara artık yürüyebilecek

Karasu Limandere Cumhuriyet Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Dilara Kayıkçıoğlu geçtiğimiz yıl Beden Eğitimi Öğretmeni Yahya Celep’in sırtında beden eğitimi dersine katılması ile ülke gündemine gelmişti. Bunun üzerine Güvenli Eller Platformu harekete geçti ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Rukiye Eker ile iletişime geçti. Sekiz aylık bir tedavi sürecinin ardından Dilara ameliyat oldu. Önümüzdeki hafta alçılarından kurtulacak olan Dilara iki aylık fizik tedavi süreci sonrasında birinci dönem sonunda yürümeye başlayacak.

 

 

Dilara Kayıkçıoğlu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Yahya Celep sayesinde Limandere Cumhuriyet Ortaokulu ile iletişime geçen Güvenli Eller Platformu ayrıca okulun bilgisayar durumuna da el attı ve önümüzdeki günlerde okula bilgisayar desteği sağlama sözü de verdi. Platform okul bahçesinde uzay çadırı kurarak yakın çevrede yer alan okul öğrencilerine bir günlük uzay eğitimi de verdi. Güvenli Eller Platformu üyeleri İlay Aksoy, Zinnur Özcanlı, Elçin Saygın ve Aysen Eser Cumhuriyet Ortaokulu’na olan desteklerinin süreceğini ve Dilara’nın sağlığına kavuşması adına konunun takipçisi olacaklarını da dile getirdi. 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Cihan Emre
Yorumlar
Haber Yazılımı