Reklamı Geç
Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 13:10 Bu haber 8282 kez okundu
 
İlçe merkezindeki asırlık bina yıkıldı
Karasu ilçe merkezinde bulunan ve bir dönem fındık fabrikası olarak kullanılan asırlık bina yıkıldı. Yıkılan binanın yerine iş merkezi yapılacağı öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
İlçe merkezindeki asırlık bina yıkıldı

İlçe merkezinde, Atatürk Bulvarı (trafiğe kapalı alan) ile Karakol Caddesi’nin kesiştiği yerin köşesinde yer alan yarım asırlık fındık fabrikası ve yanında bulunan dört katlı bina, iş makinaları ve kepçeler yardımıyla yıkıldı. Uzun süredir atıl durumda duran ve üst katları kullanılmayan bina, ilçe merkezine yakışmayacak bir görüntüye de sahipti. Geçtiğimiz hafta iki binanın altında bulunan dükkanlar boşaltıldı ve binalar yıkıma hazır hale getirildi.

 

Cuma günü itibariyle yıkımına başlanan iki binanın yıkım çalışmaları sırasında Plaj Caddesi ile Atatürk Bulvarı arasında kalan yolun batı şeridi ile Karakol Caddesi’nin bir kısmı güvenlik önlemleri gereği trafiğe kapatıldı. Bina çevresinde araç ve yaya trafiğine izin verilmezken Karasu Belediyesi Fen İşleri ekipleri de bina çevresinde titiz bir çalışma yürüttü. Yıkılan binaların yerine yapılacak olan modern iş merkezinin alt katının dükkanlardan oluşacağı ve üst katlarında ise 1+1 ve 2+1 ofislerin yer alacağı öğrenildi.

 

HABERE AİT VİDEO ve FOTOĞRAFLAR:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı