Kıbrıslı öğrenciler Karasu’ya hayran kaldı

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Kardeş Okul Projesi’ kapsamında Karasu’ya gelen Kıbrıslı 40 öğrenci, Karasu’ya hayran kaldı.

Kıbrıslı öğrenciler Karasu’ya hayran kaldı

Sakarya Anadolu Lisesi ile kardeş okul ilan edilen Kıbrıs Gazi Mousa Namık Kemal Lisesi öğrencileri ve eğitimcilerinden oluşan 40 kişilik kafile, Karasu’yu ziyaret etti. İki gün süreyle Karasu’da konaklayan ve Karasu’nun doğal güzellikleri olan Yenimahalle ve Acarlar Longozu’nu gezen kafileye Karasu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Halil Dursun ve Fikret Güldemir de eşlik etti. Sakarya Anadolu Lisesi Müdürü Yalçın Sevindik, “Okulumuzun Kıbrıs’a düzenlediği ziyaretin ardından bugün Kıbrıslı eğitimci ve öğrencilerimizi Sakarya’da ağırladık. İlimizin doğal güzellikleriyle dolu ilçesi Karasu’yu gezdirmeden kendilerini uğurlamak istemediğimiz için iki gün süreyle Karasu’da bir dizi ziyaretler düzenledik. Bizleri ağırlayan Şube Müdürlerimize ve eğitimci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

Kıbrıs Gazi Mousa Namık Kemal Lisesi İlknur Şemi ise, öğrencilerin Karasu’ya hayran kaldığını, Sakarya Nehri’nin Karadeniz’le birleştiği yer olan Yenimahalle ile dünyanın sayılı su basar ormanlarından olan Acarlar Longozu’nu çok beğendiğini belirtti. Şemi, “Yenimahalle’de lezzetli bir balık ikramında bulunuldu. Karasu’dan unutulmaz anılarla ayrılacağız. Bizleri çok güzel ağırlayan Sakarya Anadolu Lisesi ve Karasu’lu eğitimci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. K.K.T.C’den Karasu’ya ve Türkiye’ye selam getirdik. Siz değerli Karasuluları da Kıbrıs’a bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER