34 mahalleye ulaşım sorunu kalmadı

Cumartesi günü etkisini gösteren ve Pazar günü de sabaha karşı şiddetini arttıran kar yağışı, Karasu’nun çevre mahallelerinde ulaşımı aksatmıştı. Karayolları ve Belediye ekipleri, merkez mahalleler dışındaki 34 mahallenin yollarını açarak ulaşım sorununu ortadan kaldırdı.

34 mahalleye ulaşım sorunu kalmadı

-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Sakarya için “Sarı Kod” vermesinin ardından Karayolları ve Karasu Belediyesi ekipleri, adeta teyakkuza geçti ve 24 saat esaslı nöbet başlattı. Hafta sonu etkisini gösteren kar yağışı da Pazar günü yoğun bir şekilde kendisini gösterdi.

Kar kalınlığı ilçe merkezinde yer yer 20 santimetreyi geçerken yüksek mahallelerde 90 santimetreyi buldu. Sabah saatlerinde ulaşımda aksaklıklar meydana gelirken Karayolları ve Karasu Belediyesi ekiplerinin koordineli çalışması sonucu her mahalleye ulaşıldı.

Merkez dışında bulunan ve jandarma sorumluluk bölgesinde kalan 34 çevre mahallenin yolları açıldı. Yetkililer, kar yağışında kış lastiği olmayan araçların trafiğe çıkmaması konusunda bir kez daha uyarıda bulundu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER