Dokuz romanı bulunan 15 yaşındaki genç yazar, okurlarıyla buluştu

Karasulu 15 yaşındaki genç yazar Sehle Uysal, yazdığı dokuz romandan biri olan “Kilitli Kapılar Açılsa” isimli kitabının imza gününde okurlarıyla buluştu. Karasu’da düzenlenen imza gününe okurların ilgisi yoğun oldu. Yazar Uysal, “Dokuz yaşıma kadar okumayı sevmeyen biriyken bir anda fikrim değişti ve yazar oldum” dedi.

Dokuz romanı bulunan 15 yaşındaki genç yazar, okurlarıyla buluştu


-

SEHLE UYSAL'IN İMZA GÜNü (izle):

...

Dokuz romanı bulunan 15 yaşındaki Karasulu yazar Sehle Uysal, “Kilitli Kapılar Açılsa” isimli romanının imza gününde Karasu’da okurlarıyla bir araya geldi. Genç yazarı ilçe, il ve yurt dışından gelen okurları yalnız bırakmadı.

Sehle Uysal’ın imza gününe Almanya’dan geldiğini belirten okur Aysel Alıcı, “Kitap okumayı çok seviyorum. Almanca kitap okuyorum ama bu kitabı okuyacağım ve Almanya’ya götüreceğim” dedi. Okur Banu Uzun ise “Ufku geniş olan ve duygularını çekinmeden ifade ettiği için çok mutluyum” diye konuştu.

BİR YAZAR UFKUMU DEĞİŞTİRDİ

Dokuz yaşına kadar kitap okumayı hiç sevmeyen bir çocuk olduğunu söyleyen genç yazar Sehle Uysal, “Bizim yaş grubumuza masal kitapları alınırdı ve bu masallar gerçek hayatta karşımıza çıkmazdı ve ilgimi çekmezdi. Dokuz yaşımda katıldığım bir kitap fuarında bir yazarla tanıştım ve hediye ettiği roman ufkumu değiştirdi” dedi.

Karşısına “15 yaşında ne yazmış olabilir ki?” sorusuyla çok sık gelindiğini belirten Sehle Uysal, “Bu soru yerine, ’15 yaşındaki bir kız yazmış ama neyden esinlenmiş olabilir’ dese daha teşvik edici olur. Bir kesim de çok ilgi gösteriyor ve destek oluyor. Bu da beni motive ediyor” dedi.

ROMANIN KONUSU

Dokuz roman yazdığını fakat “Kilitli Kapılar Açılsa” isimli romanının bastırdığı ilk kitap olduğunu ifade eden Uysal, kitabın konusu hakkında bilgi vererek “Küçük yaştan itibaren psikolojik sorunları olan bir annenin yetiştirdiği kızın başarılı bir iş hayatı geçirmesi ve tiyatro yazarı olması, yazdığı bir oyun sonrası yaşadığı ilginç olayları onu alıyor” şeklinde konuştu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER