Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Yerel Esnaf 1000x90
Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 16:06 Bu haber 4467 kez okundu
 
2.komedi festivali başlıyor
Karasu Kaymakamlığı katkılarıyla düzenlenen ve organizatörlüğünü ise Volkan Medya - Volkan Yıldız ve Naciye Enkoğlu’nun üstlendiği 2.Komedi Festivali bugün başlıyor. Dört oyunla 5 Ocak, 8 Ocak, 11 Ocak ve 16 Ocak’ta Karasulular ile buluşacak festival bu akşam ilk perdesini açıyor.
KÜLTÜR Haberi
2.komedi festivali başlıyor

Youtube Kanalı 665x144

Karasu Kaymakamlığı katkıları ile Karasu’da gerçekleştirilecek olan 2. Komedi Festivali için açıklamalarda bulunan tiyatro organizatörü Volkan Yıldız ve Naciye Tenkoğlu,  “2. Komedi Festivali, dört oyunla 5 Ocak, 8 Ocak, 11 Ocak ve 16 Ocak’ta Karasulular ile buluşacak. Geçen sene olduğu gibi bu sene de Karasu Kaymakamlığı katkıları ile düzenlenen komedi festivali hazırlıklarımız tamamlandı. Organizatörlüğünü yaptığımız 2. Komedi Festivali dört gün süreyle Karasuluları güldürecek” dedi. Açıklamalarına devam eden Volkan Medya - Volkan Yıldız, “5 Ocak Cumartesi günü ‘Vay Sen Misin Ben Olan’ tiyatro oyunu ile perdeleri aralayacak olan 2. Komedi Festivali’nin oyuncuları Deniz Oral, Tuğba Erdem, Hacı Ali Konuk ve Burçak Kabadayı’nın sunumu ile Karasululara ‘Merhaba’ diyecek. 8 Ocak’ta İrfan Kangı’nın yönetmenliğinde ‘Baş Belaları’ adlı oyun ile Yasi Mizrahi, İpek Tanrıyar ve Dost Elver sahne alacak.  11 Ocak’ta yine bir İrfan Kangı oyunu ile ‘Kadın Kafası’ adlı tiyatro oyunu sahneye koyulacak. Kadın Kafası’nın adlı oyuncuları Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci, Duygu Şen ve İrfan Kangı’dan oluşuyor.  Son olarak festivali kapatacak olan 16 Ocak’taki ‘Buyur Burdan Kaç’ ile İpek Tenolcay, Serdar Sevtekin, Sezer Soykök, Cemal Gönen, Zeynep Buse Kale ve Büşra Münevver Öztepe sahne alacak” şeklinde konuştu.

 

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, “Bu tür sanatsal ve kültürel etkinliklerimiz Karasu’da artarak devam edecektir” diyerek açıklamalarda bulundu. Mercan, “Karasu’da sanatsal ve kültürel anlamda projeler hazırlanabilir ve gerçekleşebilir. Bizler Karasu’da bu tür organizasyonları çoğaltmak adına çalışmalarıma devam edeceğiz. Karasu’da gerçekleşecek olan 2. Komedi Festivali’nde dört oyun sahne alacak” dedi. “Karasu halkımızı bu festivalimize bekliyoruz” diyen Volkan Yıldız ve Naciye Tenkoğlu, açıklamalarının sonunda “Festival Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşecek. Bilet satış noktalarımız ise Volkan Medya, Hakan Teknik Servis, Şentürk Çiçekçilik ve İspiroğlu Kırtasiye’dir. Bilgi almak isteyenler (0 532) 741 00 54 numaralı telefondan iletişime geçebilirler” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı