Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
08 Nisan 2017 - Cumartesi 17:07 Bu haber 2323 kez okundu
 
Asım’ın nesli Çanakkale’de
Merhamet Köprüsü Uluslararası Yardım Derneği, Karasulu yetim ve öksüz çocuklarla birlikte Çanakkale gezisi düzenledi. Dernek Temsilcisi Hasan Kar, “Gençlerimiz, ecdatlarının kendilerine bıraktığı mirası yerinde görme imkanı buldu” dedi.
KÜLTÜR Haberi
Asım’ın nesli Çanakkale’de

mobil uygulama indir 665x200

1 Nisan Cumartesi günü ‘Kardeşliği h, yetime merhamet et’ sloganıyla yola çıkan Merhamet Köprüsü Uluslararası Yardım Derneği, Çanakkale şehitliği ile tarihi yerleri ziyaret etti. Yetim ve öksüz çocuk ve gençlerle düzenlenen ziyarette duygu dolu anlar yaşandı. Merhamet Köprüsü Uluslararası Yardım Derneği Temsilcisi Hasan Kar, “Karasu’da ikamet eden yetim ve öksüz çocuklarımız ile gençlerimiz, geziden memnun kalarak döndü. Çanakkale savaşının yaşandığı bölgeleri rehber eşliğinde ziyaret ettik” dedi.

Hürriyet Mahallesi İmam Hatibi Recep Gemici’nin de geziye eşlik ve rehberlik ettiğini söyleyen Kar, “Merhamet Köprüsü Uluslararası Yardım Derneği olarak sorumluluk sahibi kardeşlerimiz ile birçok alanda çalışmalar yapıyoruz. Müslümanız, sorumluluk sahibiyiz, ülkemiz ve dünyadaki gözyaşından ve çocuklardan sorumluyuz. Bir ilçede bir yetimin gözyaşı varsa bundan her birimiz sorumluyuz. Bundan sonrası için yol haritamız belli… Çalışmak, çalışmak, çalışmak… Bunu sağlayabilirsek başaracağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: KarasuHaberleri.com
Yorumlar
Haber Yazılımı