Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 13:53 Bu haber 3887 kez okundu
 
Destek istedik, tepki gördük
Kurudere Muhtarı Hasan Emanet, Karasu Ziraat Odası’ndan destek istediklerini fakat tepki gördüklerini dile getirdi. “Tarımsal faaliyetlere destek vermek amacıyla kurulan odalar ne iş yapıyor” diyen Emanet, “Odalar ve çiftçiler omuz omuza mücadele vermeliyiz” şeklinde konuştu.
GÜNDEM Haberi
Destek istedik, tepki gördük

Youtube Kanalı 665x144

Karasu Ziraat Odası’ndan istedikleri desteği göremediklerini ifade eden Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, “Yaklaşık 15 ortağı bulunan Ziraat Odası’nın yüzde 15’lik kısmı Kurudere halkından oluşuyor. Belediyemizin sıkıntı içerisinde olması nedeniyle bazı muhtar arkadaşlarımızla birlikte odamızdan mazot desteği istedik. Belediye ile ortak çalışmayla tarla yollarının onarılması ve çiftçilerden toplanan bedelin yalnızca yüzde 5’i ile çiftçilere destek olunabileceğini ifade ettik” şeklinde konuştu. Emanet, “Bu talebimiz sonrasında destek yerine tepki gördük” ifadelerini kullandı.

 

Yönetime yüklendi

 

Odaların mahiyeti ve gayesi başlığıyla ilgili maddeyi dile getiren ve “Devletin plan ve programlarının gerçekleştirilmesine yardımcı olmak, çiftçilerin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak amacı ile kurulmuşlardır” diyen Emanet, “Tarımsal faaliyetlere destek vermek amacıyla kurulan odalar ne yapıyor, sormak lazım” şeklinde konuştu. Karasu Ziraat Odası yönetimine de yüklenen Kurudere Muhtarı Hasan Emanet, “Danışmanlık hizmeti adı altında devletten alınan paralar nereye harcanıyor? Çiftçilerimizin mesleki faaliyetlerini kolaylaştıracak neler yapıldı? Amerikan kelebeği be külleme mücadelesinde ne önlemler aldınız? Çiftçiye yardımcı oldunuz mu? Halkın mahsulünü zararlı böceklerden ne derece koruyabildiniz?” diye sordu ve modern çiftçiliğin Ziraat  Odası ile omuz omuza olması gerektiğini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

HABER: Nevtan Angün

 

Selami Arık'tan sert yanıt geldi - HABERİ OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Esra Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı