Haber Detayı
15 Nisan 2020 - Çarşamba 15:56 Bu haber 2085 kez okundu
 
Kodlar geldi, maskeler gelmedi
Maskelerin eczanelerden ücretsiz dağıtımına Sakarya’da başlandı. Vatandaşın cep telefonuna SMS ile kodlar geldi ama Karasu’da eczanelere maskeler gelmedi. Uzman Eczacı Samet Altuntaş, “Maskelerin Karasu’ya gelmesi Cuma gününü bulabilir. Dağıtım, eczanelerde yoğunluğu arttırdı” dedi.
SAĞLIK Haberi
Kodlar geldi, maskeler gelmedi

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi


 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında PTT ve sonrasında e-Devlet üzerinden dağıtımına başlanılan ücretsiz maske dağıtımı, tedbirlerin üst seviyeye çıkartılmasıyla eczanelerden dağıtılmaya başlandı. Vatandaşın cep telefonlarına gönderilen SMS kodu ile eczanelerden 5 adet ücretsiz maske alınabilecek uygulama Çarşamba günü Sakarya’da başladı. İl merkezindeki ilçelerde başlayan uygulamanın ardından Karasu’daki vatandaşların da cep telefonlarına ilgili kodlar gelmeye başladı.

 

 

Kod var, maske yok

 

Telefonlarına SMS kodu gelen 20-65 yaş arası vatandaş, adeta eczanelere akın etti. Zaman zaman eczanelerin önünde kuyruk oluşması dikkat çekerken maskelerin henüz Karasu’ya ulaşmadığı haberini alan vatandaş, eczanelerden eli boş döndü. Konuyla ilgili açıklama yapan Uzman Eczacı Samet Altuntaş, “İlk olarak büyükşehirlerin merkez ilçelerinde dağıtım başladı. Ardından çevre ilçelerde dağıtımın başlamışını bekliyoruz. Bu da bir haftayı bulabilir” dedi.

 

Pazartesi gelin

 

Sabahın ilk saatlerinden itibaren vatandaş eczanelere giderek, telefonlarına gelen SMS şifreleriyle maskelerini almak istedi. Bu da eczanelerde yoğunluk yaşanmasına neden oldu. KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi aracılığıyla vatandaşa seslenen Altuntaş, “Gelen 10 kişiden 9’u maske soruyor. Cuma gününden önce maskenin Karasu’ya gelmesini beklemiyoruz. Halkımızdan isteğimiz, maskelerini Pazartesi gününden sonra almalarıdır” şeklinde konuştu.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: ücretsiz maske, karasu eczaneleri, sms kodu, samet altuntaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kodlar geldi, maskeler gelmedi
Kodlar geldi, maskeler gelmedi
Yorumlar
Haber Yazılımı