Karasu, Kocaali ve Hendek ilçelerini seçim çalışması kapsamında ziyaret eden CHP Sakarya İl Başkanı Cengiz Çiçek, değerlendirmede bulundu. Çiçek, “İttifak partileri il başkanları, Milletvekili adaylarımız ve tüm örgütlerimizle son iki günde kuzey bölgemizde halkımızla buluştuk. Birlikte çalışmaların en güzelini ortaya koyduk. Halkımızın her sorunlarına çözüm planımız var. Bu planlarımızı halkımızla, seçmenlerle paylaşıyoruz ve olumlu sonuçlar alıyoruz” diye konuştu.  

FINDIK İHTİSAS SANAYİ BÖLGESİ 

Konuşmasında fındığa da değinen Cengiz Çiçek, “Sakarya’nın Kuzey bölgesi özellikle de Karasu ve Kocaali için fındık önemli bir geçim kaynağıdır. Fındık dünyada da son derece değerli bir üründür. Fındığı biz üretiyoruz, biz kazanmalıyız. Bu doğrultuda liman ve pazar merkezlerine yakın olan Kuzey bölgemizde, Kocaali ve Karasu’da, Türkiye’de ve dünyada örneği olmayan, fındığımızın işleneceği Fındık İhtisas Sanayi Bölgesi için çalışmalarımız var” dedi. Çiçek, “Ayrıca Genel Başkanımızın işaret ettiği gibi, ivedilikle Kooperatiflerimizin güçlendirilmesi ve Fiskobirlik’i yeniden eski gücüne kavuşturarak asli görevi olan üreticimize hizmet etmesini sağlayacağız” vurgusunu yaptı.  

TEKELLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ

CHP Sakarya İl Başkanı Cengiz Çiçek, “Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği sözü ben de hatırlatayım. Sözümüz söz! Fındık 4 doların altına düşmeyecek. Uluslararası tekellere fındık üreticimizi, dolaysıyla ülkemizin değerli ürünlerinden olan fındığımızı ve üreticilerimizi teslim etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Nevtan Angün