Beceriksizsen 900 lira ödersin!

Sakarya Valiliği, yaptığı duyuruda Pazartesi gününden itibaren ülke genelinde maske kullanım kurallarına uymayanlara para cezası kesileceğini duyurdu. Uygulama, halkın büyük kesiminden olumlu karşılanırken “Maske takmayı beceremeyenler, şimdiden 900 lirasını hazırlasın” şeklinde yorumlar da yapıldı.

Beceriksizsen 900 lira ödersin!

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Pazar günü sosyal medya hesaplarında Sakarya halkına bir duyuru yayınlayan Sakarya Valiliği, ülke genelinde başlatılan uygulamanın Sakarya’da da Pazartesi gününden itibaren uygulanacağını belirtti. Yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

 

22 Haziran Pazartesi gününden itibaren, maske kullanım kurallarına aykırı hareket edenlere ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi uyarınca 900 TL idari para cezası uygulanacaktır. Sağlığımız için maskesiz sokağa çıkmıyoruz

 

Uygulamayı olumlu bulan vatandaşlar, “Şimdi maske takmayı beceremeyen, süsüm bozulacak diye toplum sağlığını hiçe sayanlar düşünsün. Valilik kararını yerinde buluyoruz. Cebine güvenen, sevdiklerinin sağlığını riske atmak isteyenler şimdi düşünsün” demekten kendini alamadı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Genc
Genc - 1 yıl Önce

Maske alacak durumu olmayanlar var ozaman ilcelerde merkezde maske dagitim noktalari olsun amac sagliksa

Bayram turhan
Bayram turhan - 1 yıl Önce

Yav arkadaş hala maske alamıcak durumları var diyen art niyetli süreci siyasete alet eden cahiller olarak varsınız... kimmiş kardeş bana yönlendir alayım onlara maske ya... ya artık bırakın bu işleri ayıp ya nasıl bir kafa var sizde arkadaş...

SIRADAKİ HABER