İl Müftülüğü’ne tanıdık isim

Bir süredir geçici olarak Paşa Bektaş tarafından yürütülen Sakarya İl Müftülüğü’ne Karasu halkının tanıdığı bir isim atandı.

İl Müftülüğü’ne tanıdık isim

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün'ün haberi


 

Sakarya İl Müftülüğü’ne Karasu’nun da tanıdığı bir isim atandı. Sakarya Müftüsü İhsan Açık’ın Türkiye Diyanet Vakfı 2.Başkanlığı ve Başkan Müşavirliği’ne atanmasının ardından il müftülüğü görevini geçici olarak Paşa Bektaş yürütüyordu. İl Müftüleri Atama Kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından Sakarya İl Müftülüğü’ne atanan isim de belli oldu.

 

Karasu’da görev yaptı

 

1999 – 2001 yılları arasında Karasu İlçe Müftülüğü görevini yürüten ve 2014 yılından beri de Diyanet İşleri Başkanlığı Müşavirliği görevini yürüten Hasan Başiş, Sakarya İl Müftüsü oldu. Başiş, Karasu İlçe Müftülüğü programları nedeniyle sık sık Karasu’ya gelmiş ve programlarda yer almıştı. 24 Nisan Cuma günü açıklanan il müftüleri atama kararlarıyla adı açıklanan Hasan Başiş, 27 Nisan Pazartesi günü görevine başladı.

 

 

Hasan Başiş kimdir?

 

- 29.03.1958 tarihinde Sakarya'da doğdu.

- İlkokulu 1969 yılında Adapazarı'nda, İmam-Hatip Lisesini Sakarya’da bitirdi

- 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Atatürk Eğitim Enstitüsü’nden,

- 11.11.1985 tarihinde de Medine İslam Üniversitesi’nden mezun oldu

- 1986 yılında Bursa ili İznik İlçe Müftülüğü’nde Kur'an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı.

- 30.01.1991 tarihinde Kastamonu ili Araç İlçe Müftülüğü’ne atandı.

- 16.09.1999 ve 16.01.2001 tarihleri arasında Karasu İlçe Müftülüğü,

- 16.01.2001 ve 22.03.2004 tarihleri arasında Sakarya Müftü Yardımcılığı,

- 22.03.2004 ve 02.02.2009 tarihleri arasında Karabük ili Safranbolu İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.

- 02.02.2009 tarihinde Kars İl Müftülüğü’ne atandı.

- 02.09.2009 tarihinde de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığı’na atandı.

- Bu görevi yürütürken Suudi Arabistan'da Medine Hac ve Umre temsilcisi olarak görevlendirildi.

- 22.01.2011 tarihinde Hac ve Umre İşleri Genel Müdürlüğü Umre Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na atandı.

- 18.11.2011 tarihinde Muğla İl Müftülüğü’ne Müftü olarak atandı.

- 07. 04. 2014 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlık Müşavirliği’ne atandı.

- Evli ve üç çocuk sahibi olan Hasan Başiş, iyi derecede Arapça biliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER