Beklenen oldu, yine ertelendi

Daha önce alınan karar gereği 17 Nisan’da başlaması planlanan ve 266 takımın beklediği Bölgesel Amatör Lig (BAL), Mayıs ayına ertelendi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kararı resmi siteleri üzerinden duyurdu.

Beklenen oldu, yine ertelendi


-

17 Nisan 2021 tarihinde başlaması planlanan ve 266 takımın mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig (BAL), Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sağlık Kurulu tarafından alınan kararla Mayıs ayına ertelendi. Karar, TFF’nin resmi sitesinden şu ifadelerle duyuruldu:

“Covid-19 pandemisinin son günlerdeki seyri üzerine Bölgesel Amatör Lig maçlarının oynatılması ile ilgili TFF Sağlık Kurulu tarafından bir değerlendirme yapılmıştır.

Yeni tedbirleri zorunlu kılan mevcut süreçte, gerek şartların elverişli olmadığı gerekse 266 takımın katılımının söz konusu olduğu lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır.

Bu kapsamda, daha önce 17 Nisan’da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig'in sağlık şartları uygun olduğu takdirde Mayıs ayının son haftası başlatılması uygun bulunmuştur. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur”

KarasuHaberleri.com - Ramazan Marmara'nın haberi

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER