Yasak rutin hale getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Sokağa çıkma yasağının bayram sonuna her hafta sonu uygulanacağını belirten Erdoğan, konuyla alakalı detaylı bilgiler de verdi.

Yasak rutin hale getirildi


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün'ün haberiKoronavirüs tedbirlerine yönelik olarak hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağının bayram sonuna kadar devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı süreçler içinde süre uzatması yaptıklarını ifade etti.


Erdoğan yaptığı açıklamada bu hafta sonu sokağa çıkma yasağının üç gün süreyle uygulanacağını dile getirdi. Perşembe günü saat 24:00'da başlayacak olan sokağa çıkma yasağı, Pazar günü saat 24:00'da sona erecek. 1, 2 ve 3 Mayıs günleri üç gün süreyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Marketler, Cuma günü saat 09:00 - 14:00 arası açık olacak.


Ayrıca 30 Nisan'da dolacak olan adliyedeki ertelemeler 15 Haziran'a uzatıldı.


Çiftçilerin, Mayıs ve Haziran ayında vadesi gelen Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi geri ödemeleri, faizsiz olarak 6 ay ertelendi.


Evden çalışma süreleri de 27 Mayıs'a kadar uzatıldı.


Erdoğan'ın bayram sonuna kadar hafta sonu yasaklarının devam edeceğini belirtmesi üzerine akıllara Ramazan Bayramı'nda da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı sorusu gelirken, konuyla alakalı olarak önümüzdeki süreçte bir açıklama yapılması bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 19:07


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER