Karasu'da törenden dönen protokolü taşıyan tekne, işletmeye çarptı

Karasu’da cuma günü düzenlenen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı töreninden dönen ilçe protokolünü taşıyan tekne, arızalanması sonucu bir işletmeye çarptı. İşletmede maddi hasar meydana gelirken, içeride bulunan müşteriler korku dolu anlar yaşadı.

Karasu'da törenden dönen protokolü taşıyan tekne, işletmeye çarptı


-

KARASU'DA TÖRENDEN DÖNEN PROTOKOLÜ TAŞIYAN TEKNE, İŞLETMEYE ÇARPTI (izle):


...

Olay, Cuma günü Karasu Yeni Mahallesi’nde meydana geldi. Karasu Liman Başkanlığı önünden Karadeniz’e açılan ve deniz şehitleri anısına denize çelenk bırakan protokolü taşıyan tekne, dönüş sırasında arızalandı. Şanzımanında arıza meydana gelen tekne, iskeleye yanaşmakta sorun yaşadı.

Sürüklenen tekne, iskele yanındaki bir kafeye çarparak durabildi. Tekne kaptanının çabalarıyla bir felaketin önüne geçilse de işletmede bulunan müşteriler korku dolu anlar yaşadı. İşletmenin camları kırıldı ve maddi hasar meydana geldi.

Hasarın oluştuğu Seramiko Kafe işletmecisi İbrahim Bayraktar, “Hava güzeldi, mekanda oturuyorduk. Müşteriler de vardı. Deniz bayramından dolayı dönen tekne, anlamadığımız şekilde üzerimize gelmeye başladı. Far etmediklerini sanarak ıslık falan çaldık ama meğerse arıza varmış” dedi.

Teknenin bir anda mekana vurmaya başladığını belirten Bayraktar, “Şanzımanında arıza olmuş. Mekanda camların kırılması önemli değil. Cana bir şey olmadı. Asıl bizi üzen, olay sonrası oldu. 45 kişilik protokol içerisinden sadece iki kişi bize geçmiş olsun dileğinde bulundu. Biri Jandarma komutanımız, diğeri de CHP ilçe başkanımız. Başka kimse bir ‘geçmiş olsun’ bile demedi” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2022, 00:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemil aydın
cemil aydın - 1 ay Önce

Şu nehirin pisliğine bakın,,insan utanıyor,,,,köylerin lağımları nehire akıyor tabii.

SIRADAKİ HABER