Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden drone destekli denetim

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından Karasu-Kocaali yolu Ankara Caddesi hastane sapağında drone destekli uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada drone ile havadan görüntü alan ekipler, kural ihlali yapan araç sürücülerine cezai işlem uyguladı.

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden drone destekli denetim


-

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kural ihlallerinin ve olası kazaların önüne geçmek amacıyla polis sorumluluk bölgesinin genelinde drone destekli uygulamalar aralıksız sürüyor. Karasu-Kocaali yolu Ankara Caddesi hastane sapağında Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından drone destekli uygulama yapıldı.

Drone ile havadan görüntü alan ekipler, kural ihlali yapan araç sürücülerini tespit etti. Kırımızı ışık ihlali yapan 20 araç sürücüsü, emniyet kemeri kullanmayan 25 araç sürücüsü ve araç kullanırken 10 araç sürücüsüne toplamda 55 araç ve sürücüsü çevirme noktasında durdurularak 16 bin 785 TL cezai işlem uygulandı.

Polis sorumluluk bölgesinde özellikle önemli kavşaklarda sık sık drone destekli trafik denetimlerin devam edeceği belirtildi ve olası bir kazanın yaşanmaması için sürücülerin kural ihlali yapmamaları konusunda uyarıda bulunuldu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 15:54


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER