Karasu sahiline vuran varile AFAD müdahale etti

Sakarya’nın Karasu ilçesinde gündüz saatlerinde kıyıya vurmuş halde bulunan varil, kısa süreli paniğe neden oldu. Vatandaşın ihbarı üzerine sahile gelen AFAD ekipleri, yaptıkları inceleme sonunda korkulacak bir durum olmadığını belirledi.

Karasu sahiline vuran varile AFAD müdahale etti


-

Olay, cuma günü gündüz saatlerinde 32 Evler mevkii, kule 18 yakınlarında meydana geldi. Denize giren vatandaşlar, kıyıda bir varilin olduğunu görünce durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Sakarya İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü Arama Kurtarma Birlik Personeli sevk edildi.

AFAD ekipleri, karaya vuran 30 litrelik varilin çevresine güvenlik şeridi çekerek önlem aldı. Kimyasal ve radyolojik cihazlarla ölçümler yapan ekipler, varilde kimyasal madde olup olmadığını kontrol etti. Yapılan tetkikler neticesinde hiçbir bulguya rastlanmadı.

Sakarya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde yapılan inceleme sonrasında varil, Karasu Belediyesi ekiplerince olay yerinden kaldırıldı. Varilin kaldırılmasıyla vatandaş da rahat bir nefes aldı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2022, 16:18


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER