Köpeğinin ve kendisinin şiddet gördüğünü iddia etti, yetkililerden yardım istedi

Sakarya’nın Karasu ilçesinde köpeklerinin tavuklarına saldırdığı gerekçesiyle komşusu tarafından köpeği ve kendisine şiddet uygulandığını iddia eden Meryem Varış ve kızı Zeynep Varış, yetkililere seslenerek yardım istedi.

Köpeğinin ve kendisinin şiddet gördüğünü iddia etti, yetkililerden yardım istedi


-

KÖPEĞİNİN VE KENDİSİNİN ŞİDDET GÖRDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ, YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ (izle):

...

Karasu Yalı Mahallesi’nde ikamet eden Meryem Varış ve kızı Zeynep Varış, komşusu tarafından hem kendisinin hem de köpeğinin şiddet gördüğünü iddia etti. Komşusunun tavuklarının köpek tarafından saldırıya uğradığı gerekçesiyle köpeklerine ve Meryem Varış’a şiddet uyguladığını iddia eden anne kız, yetkililere seslenerek yardım talep etti.

“Yaklaşık bir ay önce karşı komşumuzun tavuğunu buradaki köpeklerden biri yemiş” diyen Zeynep Varış, “Barınağa yakın bir yerdeyiz. 15-20 tane köpek var burada. Biz de üç tane küçük yavru köpeğe bakıyoruz. Köpeğin tavuğu yediği gün komşumuz, yanında bir erkekle beraber arabayla kapıya kadar geldi. O köpeği aradı bulamadı. Elinde taş vardı, taşı fırlatacaktı bulamadı. Benim baktığım köpek de yanımda duruyordu. Taşı, benim kendi köpeğimin kafasına fırlattı. O an köpek bağırdı, ağladı” dedi.

Olay esnasında öfkelendiğini ve kendini köpeğin önüne fırlattığını söyleyen Zeynep Varış, “Bağırdım, çağırdım biraz, ellerin kırılsın dedim. Kendisi çekip gitti sonra. Bunun üzerine polisi aradım. Polisle birlikte kapısına gittik. Polisin karşısında gayet rahat bir şekilde vurduğunu ve köpeklerin buradan gitmediği takdirde öldüreceğini söyledi. Polis, bunu sorduğunda da, Çocuklarıma saldırdı. Çocuklarım okuluma gidemiyor’ dedi. Bu köpekler daha iki aylık ve saldırgan olsalardı o gün kafasına taş attığında ısırırdı” şeklinde konuştu. Varış, olaydan iki üç hafta sonra aynı kişinin annesine şiddet uyguladığını ve tehdit ettiğini de sözlerine ekledi.

ÖLECEĞİMİ BİLSEM BESLEMEYE DEVAM EDECEĞİM

Bu durumlarla karşılaşmak istemediklerini, hayvan sever vatandaş olduklarını ifade eden Zeynep Varış, “İmkanım olsa tüm köpekleri besleyeceğim. Sonunda öleceğimi de bilsem, annem gibi darp edileceğimi de bilsem köpekleri beslemeye devam edeceğim. Kadına ve hayvana yönelik şiddetin önlenebilmesi için buradan devletimize sesleniyoruz. Hukuka güveniyoruz. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Komşusu tarafından darp edildiğini iddia eden Meryem Varış ise, “Kafan ve kolum ağrıyor. Suratım, kulağım mosmor. O gün bu bugündür psikolojim bozuldu. Ağlamaktan hiç susmuyorum. Hakkımı aramak istiyorum. Bir bayan darp edilmez, erkekten sopa yemez” dedi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 20:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemil aydın
cemil aydın - 5 ay Önce

Hay köpeğinize sizin,korkudan çocuklarımız sokağa çıkmaya korkuyor,,dağ başımı burası,Karasu ormanı mı? Yoksa turizm kenti mi?
Köpek bakacaksanız,ormana gidin.

cemil aydın
cemil aydın - 5 ay Önce

Ozan efendi,,gidip ormanda besleyin,dağ başı mı burası,,turizm kentinde başıboş köpek mi olur.

Ozan Helvacıoğlu
Ozan Helvacıoğlu - 5 ay Önce

Ben de sokak köpeklerini besliyorum. Hayvanların tek derdi aç kalmamak.
Ama insan görünümlü hayvanlara dikkat etmek gerekir.

SIRADAKİ HABER