Bir yıl içerisinde tamamlanacak

Kaymakam Dr. Helvacı ve Başkan Sarı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından deprem güçlendirmesine giren ve depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılıp yapımı yeniden başlanan okulları ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Turhan’ın da eşlik ettiği ziyarette ilçeye kazandırılan okulların şantiye alanları da yer aldı.

Bir yıl içerisinde tamamlanacak

-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılan ve deprem güçlendirmesine giren okulların inşaat alanını Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı, ziyaret etti.

Dr. Helvacı ve Başkan Sarı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Şube Müdürü Özcan Erşen eşlik etti. Heyeti, ilgili okulların müdürleri karşıladı. Dr. Helvacı ve Sarı’nın ziyaretlerinin arasından ilçeye kazandırılan okulların şantiye alanları da yer aldı.

Ziyarette Dr. Ahmet Naci Helvacı ve İshak Sarı, okul müdürleri ve inşaat şirketi yetkililerinden Aziziye Mahallesinde 24 derslikli Aziziye İlkokulu inşaatı, deprem güçlendirilmesi yapılan Sezi Eratik Ortaokulu, Kabakoz Mahallesi’ndeki 16 derslikli İmam Hatip Lisesi inşaatı ve Yalı Mahallesi’ndeki (Adalet Sarayı binasının yanındaki) 24 derslikli okul inşaatlarındaki çalışmalar ve süreç hakkında bilgi aldı. Ziyarette okulların yapımının bir yıl içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER