Dünya çocuk gününde hayal dünyalarını konuşturdular

Dünya Çocuk Günü dolayısıyla Karasu Özel Zeliha Anaokulu öğrencileri, farklı ülke kültürlerine ait kıyafetler ve masal kahramanları kostümlerini giydi. Bir günlüğüne o kültürü ve masal kahramanını canlandıran öğrenciler, hem farklı kültürleri tanıma imkanı buldu hem de hayal dünyalarını geliştirdi.

Dünya çocuk gününde hayal dünyalarını konuşturdular


-

Özel Zeliha Anaokulu’nda Dünya Çocuk Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Minik öğrencileri, farklı ülke kültürlerine ait kıyafetler ve masal kahramanları kostümlerini giydi. Etkinlikte öğrencilere kostümlerin ve kültürlerin özellikleri aktarıldı. Farklı kültürleri tanıyan ve hayal dünyalarını geliştiren öğrenciler, etkinliğin sonunda şarkılar eşliğinde dans edip doyasıya eğlendi.

“Bu özel günde çocuklarımıza unutulmaz bir an yaşatmak istedik” diyen Okul Müdürü Halit Er, “Öğrenciler, bu etkinlikle hem farklı ülke kültürlerini tanıdı hem de hayali kahraman kıyafetlerini giyerek hayallerini güçlendirdi. Bizlere bu imkanı sunan Okul Kurucusu Selman Özbay’a, çalışmalarından ötürü de öğretmenlerimize teşekkür ederiz” sözlerine yer verdi.,

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2022, 17:10


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER