Küçük ellerden ilçe turizmine büyük dokunuş

Çevre Haftası kapsamında Karasu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Ortaokulu tarafından Maden Deresi’nde çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında okulun öğrencileri, mesire alanlarında çöp temizledi.

Küçük ellerden ilçe turizmine büyük dokunuş


-

Karasu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Ortaokulu tarafından Maden Deresi’nde Çevre Haftası kapsamında çevre temizliği etkinliği düzenlendi. Öğrenciler, mesire alanlarında çöp toplayarak çevre temizliğinin önemine vurgu yaptı.

Etkinliğin sonunda “Temiz bir çevre istiyoruz” ve “Doğa ile el ele bir adım da sen at” yazılı pankartlarla hatıra fotoğrafı da çekildi. Bisikletleriyle etkinliğe katılan öğrenciler, sağlıklı yaşamın da mesajını verdi.

Öğrencilerin çevre temizliği etkinliğine okulun öğretmen ve idarecileri de eşlik etti. Öğrencilerin çevreyi temiz tutma sorumluluğunu kazanması amacıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Okul Müdürü Ali Osman Önlemeç, “Gelecek nesillere daha yaşanılır, daha temiz bir çevre bırakmak zorundayız. Bu bilincin sadece çocuklarımızda değil, hepimizde olması gerekiyor. Çocuklarımızın emeklerine, yüreklerine sağlık” dedi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2022, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER