Mehmet Akif’te organik dönem

Karasu Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu, tamamlanan uygulama bahçesi ve dinlenme alanı ile yeni eğitim öğretim döneminde organik yetiştiricilik yapacak. Öğrenciler, üretim alanında oturacak ve dinlenme imkanı da bulacak.

Mehmet Akif’te organik dönem

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

Ekim ayında Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda başlanan “Farklı Öğrenme Ortamları Oluşturabiliriz Projesi” dahilinde uygulama bahçesi ve dinlenme alanı çalışması tamamlandı. Proje, yeni eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerin kullanımına sunulacak.

 

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Salim Uğurlu, “Öğrencilerimizin uzun bir süre sonunda okula başladıklarında, onları mutlu etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Mutlu çocuklarla geleceğe umutla bakılacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Bu projeyle birlikte öğrencilerin kendi organik sebze ve meyve üretimini yapabileceklerini, böylece bilgi ve becerilerinin de artacağını söyleyen Uğurlu, “Ayrıca öğrencilerimiz, güzel havalarda kendi ektikleri sebze ve meyvelerin yanında bulunan oturma alanlarında kitap okuma keyfini de yaşayacaklar” dedi.

 

PROJEYE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER