Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü tanıtıldı

Karasu Belediyesi tarafından geliştirilen Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü projesi, cuma günü düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile tanıtıldı. İlçe esnafı ve imalatçılarının katıldığı tanıtım toplantısında Şehir Plancısı Nadir Doğan, soruları da yanıtladı.

Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü tanıtıldı


-

KARASU SANAYİ ve TİCARET KAMPÜSÜ TANITILDI (izle):

...

İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Karasu sanayi sitesi karşısında bulunan organize sanayi bölgesi yanına yapılması Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü, düzenlenen program ile ilçe esnafı ve imalatçılarına katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, kampüsün yapılma süreciyle beraber mevcut sanayi sitesinin kaldırılması gibi bir durumun söz konusu olmadığına vurgu yaptı. Sarı, “Karasu esnafının ve imalatçısının böyle bir yere ihtiyacı var. Bu proje sadece Karasu’ya değil, Kocaali ve Kaynarca olmak üzere kuzey bölgemize de hitap edecek” diye konuştu.

Proje tanıtımını ise Şehir Planlamacısı Nadir Doğan yaptı. Doğan, “Karasu, Sakarya’nın bir ilçesi olmasından ötenin bölgenin odak noktalarından biri. Bu anlamda Karasu’nun küresel ve ülkesel bir anlamı da var” dedi.

PROJE DETAYLARI

Konuşmaların ardından Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü’nün 1/1000 ölçekli uygulama imar plan taslağı ve projenin görseller eşliğinde tanıtımı yapıldı. Kampüsün, mevcut organize sanayi bölgesi içerisinde yer alan Gazi Metal’in batısına yapılacağı belirtildi.

Proje kapsamında dört bölge belirlendi. Kampüse giriş ve çıkışlarda yük araçlarının ana yolu işgal etmemesi için yeni bir bağlantı yolunun yapılması planlanıyor. Kentsel servis alanı üzerinde kurulması planlanan kampüse 30 metre genişliğinde yollarla ulaşım sağlanacak.

Toplamda 14 hektar alana yayılacak kampüste üç farklı tip yapı yer alacak. 300 m²’lik toptan ticaret alanı, 200 m², 150 m² ve 100 m² olmak üzere dört ayrı büyüklükte yapılar planlanıyor. Kampüste toplam 582 adet birim yapı bulunacak. Birimlerde ilave olarak 45 m² de asma katlar yer alacak.

Bunlardan D bölgesinde 20x15 metrelik toplam 30 adet 300 m²’lik toptan ticaret alanı yer alacak.

A bölgesinde 20x10 metrelik toplam 200 m² olacak şekilde 4 ticaret, 104 küçük sanayi olmak üzere 108 birim bulunacak.

B bölgesinde 15x10 metrelik toplam 150 m² olacak şekilde 12 ticaret, 208 küçük sanayi olmak üzere 220 birim bulunacak.

C bölgesinde ise 10x10 metrelik toplam 100 m² olacak şekilde 14 ticaret, 210 küçük sanayi olmak üzere 224 birim bulunacak.

Ayrıca sosyal donatı alanları olarak da 4 bin 132 m² mesleki eğitim alanı, 2 bin 604 m² cami alanı, bin 793 m² idari hizmet alanı, bin 312 m² sosyal tesis alanı, bin 310 m² sağlık alanı ve 2 bin 570 m² de ticaret alanı (alışveriş) yer alacak.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER