3 yıldır korkuyla yaşıyorlar

Karasu’da doğalgaz kutusu konduktan sonra temelinde kayma olduğu iddia edilen evin sahipleri, “3 yıldır evimizde korkuyla yaşıyoruz. Duvarlarımız çatlak, temelde kayma var. İlgili kurum soruna duyarsız kalıyor” dedi.

Kabakoz Mahallesi 825.Sokak’taki evlerinin temelinin, binaya yerleştirilen doğalgaz kutusundan sonra kaydığını belirten bina sakinleri, AGDAŞ’ın da şikayetlerine duyarsız kaldığını, üç yıldır evlerinde korkuyla yaşadıklarını söyledi. Binada iki aile yaşadığını ve 10 kişinin bulunduğunu belirten daire sahibi Mehmet Yaşar Taşkın, “60 yıllık evimizde, 2014 yılında doğalgaz çukuru açılıp, gaz kutusu yerleştirildikten sonra binamızın temelinde kayma oldu ve duvarlarımız çatladı. İlk olarak AGDAŞ tarafından ‘Sorun bizden kaynaklanmıyor’ açıklaması yapıldı. Daha sonra şikayetlerimiz üzerine gelen bir ekip, ‘Sorun AGDAŞ çalışmalarından kaynaklıdır’ şeklinde bir rapor tuttu” dedi.

 

Tutanak tutulduktan sonra da herhangi bir gelişme yaşanmadığını ve artık telefonlarına bile bakılmadığını söyleyen daire sahiplerinden Ünzile Mat, “Evimizde korkuyla yaşıyoruz. Çocuğumun psikolojisi bozuldu. Eve girmek istemiyor. Geceleri tedirgin uyuyoruz. Duvarlarımız, temelden tavana kadar çatlak. Başımızı sokacak teke vimiz var, burada da kafamız rahat, güvenle yaşayamıyoruz. Yetkililerden duyarlılık bekliyoruz. Tek isteğimiz, temeldeki kaymanın durdurulması için bir çalışma yapılsın, bizler de evlerimizde güvenle oturalım” ifadelerini kullandı.

 

HABERE AİT VİDEO ve FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER